Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

NOVINKY

arr3KONTAKThomeopat.liptov@gmail.com... arr3PRIPRAVUJEM - kukni a teš sa:)HOMEOPATICKÉ SEMINÁRE. RIADENÉ MEDITÁCIE. Nakukni do záložky AKCIE. ... arr3HOMEOPATICKÁ DOMÁCA LEKÁRNIČKAAk máte záujem o kompletné zostavenie domácej homeopatickej lekárničky na akútne prípady, prosím...

Blog

Zajka Zojka

 
 
 
 
 
obr. pred liečbou
 
 
Mailom ma kontaktovala pani z Bratislavy, ktorá sa už tri roky s láskou stará o zajačicu Zojku.
Dostala som od nej mailom tieto informácie:
 
- ma nafuknute brucho, teraz tazko dycha v dosledku nafuknuteho bruska
-je malatna, ledva sa hybe, alebo skor sa nehybe, hlasnejsie dycha
- vyzera, akoby nemala ani dost sil sa pohnut
- obcas dostane krce, zatrasie nou
- nepije, neje, nechodi na zachod
- distancuje sa od vsetkych, odide do kuta, hlavou k stene, vyhladava samotu ( inak je to velmi spolocensky zajac, sedi pri nohach a nepohne sa od nas,vyhladava spolocnost a doslova si prosi, aby ho niekto hladkal- pride si vypytat)
- dnes dostala infuziu, ktora ju prebrala a asi hodinu bola cula, infúzka vyprchala a uz len lezi a ledva dycha
- posledne mesiace jedava uplne malo
 
 
Vzhľadom na nie práve najsprávnejšie stravovacie návyky slečny Zojky, som ako prvý liek zvolila Nux vomicu a následne na doliečenie Colocynthis.
 
Informácie od pani z Bratislavy po liečbe:
 
- tak zajo je v poriadku, pyta si uz papat, aj pije, cika, je uz opat spolocenska
- beha, je cula, zvedava
 
 
Zajka Zojka po liečbe, obrázok:
 
 
 
 
 
 
Stravu som pre Zojku nastavila tak, aby bola pre ňu nielen chutná, ale najmä užitočná, prínosná a zdravá.
 
 
 
 
HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA  
 
 
 
 

Na zamyslenie - Nebe s péčí

Na zamyslenie.... z iného ( ? ) súdka:

Neviem, či z iného, pretože VŠETKO A VŠETCI sme prepojení... keby sme si toto uvedomovali aspoň malú časť dňa, svet by vyzeral inak... Rada počúvam Jaroslava Dušeka... ako inak :) a nemôžem takto do priestoru neposlať krásnu myšlienku Tomáša Hromka (Delfína), ktorá v jednej relácii odznela:

 

Vytvorme spoločne na ZEMI namiesto

NEBEZPEČÍ

NEBE S PÉČÍ

Myslím, že to nepotrebuje viac komentárov.

ruky

 

 

 

HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA 

 

 

 

Vážny úraz dvanásťročnej slečny

arnica montanaVolala mi kamarátka, že dcéra jej priateľky potrebuje súrne pomoc. Už je 3 týždne v bolestiach, lieky nezaberajú. O niekoľko hodín sa nám podarilo spojiť sa a vypočula som si príbeh 12-ročného dievčatka:

„Bola som sa s kamoškou sánkovať a pri jednej jazde sme cestu neodhadli...narazili sme do stromu a tým, že som sa sedela vpredu na sánkach som rozkrokom narazila do spodnej vetvy stromu, ktorá bola veľmi silná...na chvíľu som bola v bezvedomí...potom si pamätám obrovskú bolesť, sanitku, nemocnicu, lekárov...bolesť, príšerne ma všetko bolelo, bolo mi zle, krvácala som...dostala som nejaké lieky, injekcie, dali ma na izbu, zavolali mamine...lekári mamine povedali, že mám prasknutú spodnú časť bedrovej kosti...musela som ísť na gynekologickú prehliadku, bolo to ponižujúce...nemôžem sedieť, ležať ani chodiť bez obrovských bolestí, kričím od bolesti, som nešťastná a nervózna, už chcem ísť do školy, lebo budem mať potom toho veľa...som stále vo veľkých bolestiach, nedá sa mi bez liekov zaspať ani na chvíľku...krvácam ešte stále, bojím sa ísť aj na záchod, tak to strašne bolí...“ pomedzi tieto slová som si vypočula veľké množstvo plaču a vzlykania, hraničiacich s beznádejou...

Do hodiny som zbalila lieky, a bežala s nimi na poštu...čakala na reakciu. Tri dni po prvých dávkach prvého indikovaného lieku sa mi slečna prihlásila už s miernym úsmevom: „Bolesti konečne povolili, už môžem sedieť, chodím o barlách, viem sa sama postaviť aj položiť do postele, doteraz to všetko musela robiť mamina a nemohla chodiť do práce, teraz sa už cítim oveľa lepšie, aj som spala...ešte mám pocit pomliaždenia, ale už o tak nebolí, cítim to, ale nešaliem od bolesti. Na rentgene bolo, že kosť je stále naštiepená...“

Po rozhovore som jej povedala, v akom poradí má lieky užívať a nech sa mi opäť o týždeň prihlási.

Na každej dalšej diaľkovej kontrole bolo badať zreteľné pokroky a slečna o 2 týždne začala chodiť do školy, pár dní ešte kvôli potrebe svojej vnútornej istoty chodila ešte o barliach, potom ich už odložila...

Indikované lieky:

ARNICA, vysoká potencia

BELLIS PERENIS, vysoká potencia

SYMPHYTUM, nízka potencia

 
 
 
 
HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA 
 
 
 
 
 
 

Ťažké obareniny a popáleniny 2. stupňa

popaleniny2stupnaNaša starká pracuje ako kuchárka v hoteli. Je veľmi šikovná a rýchlosť, akou ona dokáže oškrabať niekoľko kíl zemiakov je pre mňa nepochopiteľná :) a s obdivom sa pred ňou skláňam. Tento príbeh sa stal pred pár mesiacmi.
 
V jednu nedeľu večer sme sa z jej telefonátu dozvedeli, že sa ocitla na ARE v nemocnici, lebo sa na ňu vylial obrovský kotol s vriacim kuracím vývarom, hovorila s trasúcim hlasom, bola ešte v polovičnom šoku. Prognóza lekára bola nasledovná: do 24 hodín prevoz na popáleninovú kliniku do Košíc, tam 2-3 týždňová hospitalizácia, a jazvy po popáleninách asi do konca života. Popáleniny a obareniny boli rozsiahle (40%), celý ľavý bok, stehno, koža išla pri preväzovaní celá dole, bolo vidieť "mäso". V nemocnici dostala infúzie a keď bola čiastočne ukľudnená, zavolala. Viem, že som ju zarazila svojím telefonickým poloúsmevom, ale dovolila som si ho preto, lebo som vedela, že túto nemilú prognózu homeopatia zvládne. Nachystala som lieky, vypravila sa s nimi do nemocnice. Starká začala lieky užívať podľa mojich inštrukcií. Tri hodiny pred prevozom do Košíc ju prišla prezrieť vizita, ktorá skonštatovala, že dnes prevoz do Košíc nie je nutný, lebo : "Vy sa nám nádherne hojite!... Uvidíme, ak to takto pôjde ďalej, možno do Košíc nebude treba vôbec ísť"..." A tak aj bolo, do Košíc starkú prevážať nemuseli, s pomocou indikovaného homeopatického lieku bola už na štvrtý deň od nehody doma, na každej kontrole lekár žasol, ako sa pekne hojí a nekonali sa ani doživotné jazvy, starká už o 3 týždne úplne normálne pracovala a po jazvách po dvoch mesiacoch nebolo ani stopy. V takýchto prípadoch ma veľmi mrzí, že sa lekár nedozvie o účinkoch homeopatie, bolo by to predsa prospešné pre všetkých...
 
Indikovaným liekom bolo CAUSTICUM vo vysokej potencii a následne v CALENDULA vo vodnom roztoku. Tieto dva silné "C-éčka" sú dôležitými liekmi pri obareninách, poláleninách a následom doliečovaní. Samozrejme na popáleniny a obareniny máme v homeopatii oveľa viac liekov. Na správne určenie lieku je nutné poznať Materiu Medicu a správne vyhodnotiť vzniknutý obraz lieku. 
 
CAUSTICUM je vyrobené z haseného vápna (bez kália), takto liek vyrobil a potvrdil Hahnemann. Keď si predstavíme, aké popáleniny vie vyvolať hasené vápno (deti rodičov stavajúcich rodinné domy s tým majú bohaté skúsenosti), tak si ľahko priradíme jednu z jeho hlavných, v tomto prípade symptomatických indikácií - lieku na popáleniny. Jeho hlavným rysom je pálenie, pocit pomliaždenia a odrenia.
Murphy vysvetľuje výraz kaustický ako boľavý, pálivý, ako od žieraviny, pocit rozodretia.
V DD, čo sa týka popálenín stoja najmä CANTHARIS a URTICA URENS.
 
 
calendulacausticum
 
 
 
 
 
 HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA
 
 
 
 
 

Korytnačiak Žofko - neprijímanie potravy

korytnacka vodna zofkoKorytnačiak Žofko má už takmer 20 rokov, je to vodná korytnačka, prežívajúca svoj pokojný život vo veľkom akváriu, ktoré je naplnené vodou, aby si mohol plávať, mal dostatok pohybu a bol stále vo forme. Korytnačky veľmi radi plávajú, v moriach a oceánoch prelávajú denne desiatky, stovky kilometrov a sú takmer neustále v pohybe... preto ma udivuje, prečo ľudia chovajú doma korytnačky v maličkých akváriách s troškou vody.

Keď Žofkovi umrela z neznámych príčin životná družka, ktorá s ním žila v akvárku, po istom čase, keď sa nám zdal smutný a skleslý, zavolala nám jedna známa, či nechceme korytnačiu samičku. Ako na zavolanie. Madam dostala meno Madam:) a dva roky si pekne so Žofkom nažívali... ale jedného dňa... všimli sme si, že pán Žofko sa pred ňou schováva poza filter, pchá sa pod ohrievač vody... nechápali sme a tak sme pozorovali... Madam začala byť (zrejme tým, že dospela) veľmi na neho agresívna, a kým sa nám podarilo zohnať druhé akvárko, prestavať poličku na obe akváriá.... muselo dôjsť k niečomu, čo sme nevedeli a nevideli... Žofko prestal jesť a hlavu mal neustále naklonenú na jednu stranu... výpadky jedenia sa môžu u korytnačiek vyskytnúť, ale trvajú deň, dva, takisto sa môže vyskytnúť krátkodobo znížený záujem o potravu... ale Žofko prestal jesť úplne a viditeľne chradol... denne som s ním bojovala v jednej ruke špáradlo, v druhej striekačka s rozmixovanou rybou, jedno kŕmenie = dve hodiny... toto bolo v začiatkoch mojej homeopatickej Cesty, pred viac ako 8 rokmi a ja som bola zúfalá, nevdela som pochopiť, prečo neje a slabne. Podala som ARNICU, s nádejou, že Madam Žofka nejako zranila, nič, žiadne zlepšenie, stav sa nemenil a ja som začínala byť z nekonečného boja pri kŕmení už unavená. V hlave sa mi motali polychresty a nič mi nenapadalo. Ako mám vypozorovať u korytnačky nejaké symptómy? Žiadna mimika, žiaden zvuk, pomalý pohyb.... a vtedy mi docvaklo!!! :) Žofko dostal opakovane CALCAREU CARBONICU, vo vysokých potenciách opakovane do vody, na striedačku po týždni so Schusslerovou soľou Siliceou. Po pár dňoch začal byť živší a začal sa konečne zaujímať o potravu. Odvtedy je stále v poriadku, ale v akvárku kraľuje sám, a majú s Madam akváriá oproti sebe, pre istotu. Aký iný liek by tak krásne a základne vystihoval  pevnú, silnú a pomalú korytnačku, keď nie CALCAREA CARBONICA?

 

 

 

HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA

 

 

 

Vytlačený konečník u psíka

nelka samkova2Deň bez homeopatického prípadu nie je správnym dňom, aspoň pre mňa:).

Cez víkend sú to zvyčajne a samozrejme akúťáky. Takmer vždy sa niečo prihodí a keď je obed a nič, už ma svrbia homeopatické tykadlá :) ... vtedy bol obed a ja som sa začala mrviť a svojimi vibráciami som musela stoj, čo stoj už niečo opäť pritiahnuť. Tentokrát to bol bolestivý a vytisnutý konečník u maličkého psíka. Pribehla moja staršia dcéra a prosí: "Maminka, volal mi kamarát Peťko, že v kontajneri našiel v zapnutom ruksaku, v ktorom bolo nakakané a nacikané maličké šteniatko, a že má vytisnuté črievko a plače... idem za ním, popýtam, sa, pofotím ti psíka, však pomôžeš?".... Hlava mi už išla na plné obrátky, ale čakala som na bližšie informácie. Nemusela som dlho. Dcéra, čo by už homeopaticky vyškolená, prišla so všetkými symptómami: psík je malá slečna, podľa zúbkov má niečo vyše 6 týždňov, je vystrašená, vidieť jej to na očkách, v batohu, v ktorom ju Peťko našiel bolo strašne nacikané a nakakané, hneď, ako ju vybral, zvracala, ale to zrejme od tých výkalov a smradu, dali sme jej napiť, najesť, potom už nezvracala, má ale akoby nafúknuté bruško, a konečník jej vyčnieva asi 2 cm von, vidieť, že je červený, rozboľavený, opuchnutý, skrátka vytlačený von a bolí ju to. Po vykakaní, s bolesťami a na niekoľkokrát sme museli konečník mechanicky zatlačiť. Je uskučaná, je ale strašne zlatučká. Veterinár povedal, že ak sa jej to bude vysúvať, treba ju utratiť...."

Vypýtala som si čas (dcéra si uvarila kávu a trpezlivo čakala)... namiešala som liek do flasky s vodou bez alkoholu (ktorý zvieratká prirodzene odmietajú) a s inštukciami ohľadom podávania som ju vyprevadila na cestu opäť za šteniatkom. Maličkej slečne som namiešala IGNATIU, bola dokonale v jej obraze: šteniatko, emočný šok, stres zo zmeny prostredia, zmeny majiteľa, opustená, uskučaná... nech sa v takomto stave u maličkého stvorenia vytvorí akákoľvek patológia, treba mať na mysli celkový obraz, v ktorom sa bytosť nachádza.

Do dvoch dní bolo šteniatko úplne v poriadku, skučkanie prestalo, konečník už ani pri kakaní nevyčnieval a nebolo ho treba zatláčať mechanicky. Maličká získala domov a skvelého parťáka do života. A to je na tomto celom príbehu to najdôležitejšie.

nelka samkova1

 

 

 

 

 HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA

 

 

 

Valentínske prekvapenie

amorUž cítiť v ovzduší čoraz častejšie pani JAR, aj keď náš Liptov je medzi poslednými, ktorý na jarné slniečko reaguje, horšie je na tom už iba Orava :)
 
Ale keď bruškatá kozička cíti jarné počasie a smejúce sa slniečko, nemá na čo čakať:)...a tam sa naša Sonička rozhodla, že nám na Valentína pripraví krásny darček, vlastne darčeky boli hneď dva. Večer, 13.2. už bola trochu nepokojnejšia a hľadala si miesto pre svoje obrovské brušulo. Keďže Soňa nikdy nemala dvojičky, tak sme s takouto možnosťou ani nerátali. Začala pomekávať, tak sme tušili, že sa čosi v noci udeje...ráno nás vítala v stajni prvá VALENTÍNKA v podobe malej silnej kozičky Valentínky, nuž, aké iné meno sme jej mali dať? Inak to ani nešlo. Ale bruško ostávalo veliké a tak sme čakali, ako sa Soňa ešte vyjadrí...o pár hodín neskôr sa narodilo daľšie valentínčatko, VIKTORKA. Takže k AMORKOVI od Meridy pribudli sestričky kozičky. Nevieme, či to sú všetky naše jarné bahniatka, alebo k nim ešte pribudne Eliškine kozliatko. Keď sa narodí kozliatko silnej stavby s hrubými kosťami, silnými nôžkami, jeho prvým liekom je homeopatikum Calcarea Carbonica, tá, podaná do 24 hodín po narodení zabezpečí nielen zdravý vývoj, ale ochráni malé kozliatko aj pred červami. Pri kozliatkach inej konštitúcie musíme voliť z liekov Calc Phos alebo Silicea, toto sú tie tri hlavné popôrodné mláďatkovské lieky. Záleží od konštitúcie a samozrejme s odhľadom na to, ako prebiehal pôrod prichádzajú do úvahy aj ďalšie lieky. 
 
Vitajte na svete, drobčekovia a prajeme Vám len zdravie a šťastie!
 
sona a valentincata

 

 

 

 

 HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA

 

 

 

 

​ Malá domáca homeopatická lekárnička na chrípkový stav

chripkaV prechodových obdobiach, keď ešte fučí studený vetrík ale slniečko podchvíľou páli a my si myslíme, že júúúúj, to je ale super, už je tu teplúčko, možeme chodiť len v mikinách.... sú najbežnejšou pliagou ľudstva chrípky. Ponúkam vám STRUČNÝ prehľad tých najbežnejších chrípkových liekov, tzv. TOP 6, aj keď liekov na chrípkové stavy je oveľa viac, záleží presne od obrazu, do ktorého sa človek dostane.
 
ACONITUM
 • náhly začiatok, biela tvár, studené nohy.
Je najlepším prostriedkom pri náhlom začiatku horúčkovitého ochorenia.
Včera celkom zdravý - dnes chorý.
Etiológiou je najčastejšie pobyt na studenom vetre.
Chrípka začína bolesťami končatín, bodajúcimi bolesťami hlavy, upchatým nosom.
Hlava je horúca a ťažká, ruky a nohy sú ľadovo studené.
Tvár je biela.
Aj po nástupe horúčky na pacient nepotí, alebo sa k výške teploty potí neprimerane.
Keď vystúpi horúčka, môže sa dostaviť búšenie srdca alebo nekľud.
Keď podáme ACON včas, nedôjde k prepuknutiu choroby a telo sa v priebehu jedného až dvoch dní úplne zotaví.
 
 
BELLADONNA
 • Červená, horúca a spotená.
Ak nevystihneme presný obraz ACON a nepodáme ho včas, chrípka si ide svojou vlastnou cestou.
Veľmi náhle vystúpi teplota, prichádza v návaloch.
Na Belladonne je všetko červené, horúce a páli ako oheň.
Červená tvár so silnými a tepajúcimi bolesťami hlavy, zhoršená otrasmi a pohybom.
Silné bolesti hrdla, prehltávanie je veľmi ťažké.
Mandle sú opuchnuté. Častejšie pravá strana.
Teplota vystupuje veľmi vysoko, najčastejšie okolo pólnoci.
Pacient je veľmi smädný, chce veľa studenej vody.
Veľa sa potí. Chce byť odkrytý.
 
EUPATORIUM
 • Bolesti končatín, nekľud, precitlivelosť na pachy.
Náhly začiatok choroby s veľmi veľkými bolesťami  končatín spojené s nekľudom.
Z vnútorného nekľudu sa chvejú nohy, ktoré bolia.
Všetko je boľavé: hlava je rozboľavená, boľavo kašleme.
Pripája sa nevoľnosť a problémy so žalúdkom spojené s precitlivelosťou na pachy.
Už len pomyslenie na jedlo nám dvíha žalúdok.
 
FERRUM PHOSPHORICUM
 • Teplota pomaly stúpa, deti sa hrajú a behajú, nič na nič nespozorujeme.
je excelentný pri nešpecifických problémoch, ktoré inak nevieme zaradiť.
Napr.: pustenie krvi z nosa po vyfúkaní sa.
Vo vlnách prichádzajúce bolesti uší, očí, brucha.
Málo sa potí.
Líca sú červené.
 
 
BRYONIA
 • Zlá nálada, suchý kašeľ.
Ráno silný pocit choroby.
Všetko je suché - koža, sliznice, suchý kašeľ, až hrudník bolí.
Bodavé bolesti hlavy.
Pacient je smädný a pije veľa studenej vody (DD BELL).
Tvár je červená.
Veľmi silné bolesti, každý pohyb silno bolí.
S bolesťami nástup zlej a podráždenej nálady.
 
GELSEMIUM
 • je výborné na "hlavové chrípky".
Hlava je ťažká, bolesti začínajú vzadu a máme pocit, akoby sme hlavu mali niečím stiahnutú.
Bolí nás pokožka na hlave a dokonca aj vlasy.
Tvár je červená, cítime sa horúco, končatiny sú studené.
Jazyk je žltý.
Nastupuje zimnica a triaška.
Veľa močíme.

 

 

 

 

HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA

 

 

 

Pomóóóc, idú nám zúbky!

 

Zúfalosť nevyspatých detí a ich ustarostených  a na smrť unavených rodičov naberá nepredstaviteľné rozmery...pomóóóóc, idú nám zúbky!!! Hľadáme všemožné babské rady a sme ochotní skutočne čohokoľvek, aj ísť uloviť dinosaura, alebo zastaviť vlastným telom prúdové lietadlo, len nech to už skončíííí a malá, malý kľudne spí!

Na základe veľa dotazov „odrovnaných“ mamičiek, vám ponúkam jasný a stručný prehľad o homeopatických liekoch, ktoré sú užitočné pri raste zúbkov, prosím majte na pamäti, že OBRAZ LIEKU MUSÍ SÚHLASIŤ SO STAVOM, V AKOM SA VAŠA RATOLESŤ NACHÁDZA, iba tak bude homeo pomoc účinná a nezhorší stav prerezávania zúbkov, ani stav vašich nervov:), nech sa páči:

CALCAREA CARBONICA – spokojné bucľaté dieťa

 • pomalá a oneskorená dentícia
 • dieťa je silné, mohutné, má veľkú hlavičku, rado papá, dobre priberá, je spokojné a poslušné, kde ho posadíte, tam ostane, málokedy, aj keď predsa tvrdohlavé a vzpurné
 • v noci sa potí na hlave
 • pot a stolica páchnu nakyslasto
 • studené a vlhké ruky a nohy
 • vyrážky pri pomalej dentícii z vnútorného napätia
 • riedky kašeľ
 • očné spojivky sú zahlienené

 

CALCAREA PHOSPHORICA – raz to, raz tamto

 • dieťa je nekľudné a bez výdrže
 • raz chce to, raz tamto
 • keď je von, chce ísť dnu a naopak
 • večer unavené a podráždené
 • vzdychá, zíva, preťahuje sa, rastie do výšky nie do šírky
 • má rado slané
 • zastavená dentícia

 

APIS – nekľud, veci padajú z rúk

 • ďasienka sú ružové a opuchnuté, vodnaté
 • dieťa je celkovo nekľudné
 • hračky, jedlo, všetko mu často padá z rúk

 

BELLADONNA – pozor, používame opatrne a musíme si byť istí obrazom lieku!

 • vysoká horúčka
 • veľmi červené ďasienka, akoby silno zapálené

 

CHAMOMILLA – pomóc! :)

 • zúrivé dieťa, najhoršie sa správa okolo 21.0
 • je to neriadená strela:)
 • dieťa sa trocha upokojí len keď ho rodičia nosia na rukách
 • nedá sa utíšiť, nedá sa uložiť do postieľky, ihneď zúri
 • všetko mu vadí
 • pýta si hračku, potom ju ihneď hodí o zem alebo po niekom a tak stále dookola (pozor na to, ktorým smerom bude hračky hádzať, aby ste sa stihli uhnúť), bije aj rodiča, ktorý je vedľa neho
 • zvyčajne je jedno  líce červené a druhé biele
 • pri dentícii stolica ako špenát, kolika, dieťa sa chce schúliť
 • uľaví schladenie ďasienok
 • hojné slinenie
 • aj vysoká horúčka

 

POZOR! Ak CHAMOMILLA nezaberie po troch dávkach, dieťa nie je v obraze CHAMOLILLA a treba hľadať iný liek!!!, inak vaše spokojné večery skončili

 

CINA – volajte mi záchranku, idem rovno na psychiatriu, hovorí mamina:)

 • ak vás vystrašil popis CHAMOMILLA, tak CINA je o mnohokrát horšia, zúrivejšia, neznesiteľnejšia (pevné nervy želám)
 • precitlivelosť na dotyk
 • nechce sa maznať
 • odmieta okamžite všetko, o čo pred tým požiadalo
 • silné záchvaty hnevu a zúrivosti
 • zhoršenie v spánku
 • dieťa si trie nos a ťahá sa zaň
 • zlepšenie tlakom na bruško – treba si ho doslova prehodiť cez plece

 

 

IGNATIA - vzlykanie

 • veľká bolestivosť, ale nie veľká zúrivosť
 • dieťa plače a vzlyká!
 • vzdychá pri bolesti
 • má tras, zášklby jednotlivých častí tela
 • zo spánku sa preberie s prenikavým plačom

 

 

COFFEA CRUDA - nekľud

 • dieťa je v trvalom nekľude
 • nedá sa utíšiť
 • nespavosť
 • dieťa nie je zúrivé, aj keď je nekľudné, ale je ustrašené
 • veľká precitlivelosť na bolesť
 • dieťa vzruší akýkoľvek malý podnet
 • vadia mu teplé tekutiny
 • stolica je riedka

 

 

PHYTOLACCA – tlak ďasien

 • dieťa zatíska k sebe ďasienka strašne silno
 • ďasná sú zdurené
 • veľké slinenie

 

 

MERCURIUS SOLUBILIS – pozor, používame VEĽMI OBOZRETNE!!!

 • červená ďasná, veľmi nasiaknuté krvou
 • jazyk naliaty, akoby opuchnutý
 • teplota
 • akonáhle opuch prestane, liek vysadíme!

 

 

 

PODOPHYLLUM – hnačka ako pokazené vajcia

 • hnačka – silná, zapáchajúca, vodnatá alebo mliečna, hlienovitá
 • hlasné škvŕkanie v črevách
 • grganie páchne ako pokazené vajcia
 • kŕčovitosť
 • stav zhoršený ráno a / alebo po mlieku
 • pomôže hladenie bruška alebo položenie na bruško
 • pästička je neustále v ústach
 • spotená hlava
 • dieťa stená zo spánku a pohadzuje hlavou

 

 

 

CHEIRANTUS CHEIRI alebo RHUS TOXICODENDRON - stoličky

 • veľmi bolestivé prerezávanie stoličiek
 • v tváričke kŕčovité sťahy svalov,

 

 

 

RHEUM – kyslosť!

 • dieťa je náladové, nekľudné, nechce sa hrať, často plače
 • zhoršenie v noci, spí nekľudne, hádže sebou
 • kyslé potenie, až to vrazí do nosa
 • páchne dieťa aj stolica
 • pri stolici dieťa plače
 • zlepšenie schúlením do klbka a teplom
 • prerezávanie je spojené s kyslými hnačkami

 

 

 

KREOSOTUM – zápach z úst!

 • silná kazivosť zúbkov
 • ďasná červené, ľahko krvácajúce
 • zúbky sa lámu, černejú
 • výrazný zápach z úst
 • veľký opuch ďasienok, ďasienka vyzerajú ako špongia
 • dieťa má silné bolesti, ale nie je podráždené ani zúrivé
 • iná indikácia: pod strojčekom sa robia zubné kazy

 

 

PULSATILLA – chcem sa túliť!

 • dieťatko je jemné, milé, citlivé
 • od bolesti vzlyká a chce pozornosť rodičov a chce byť utešované
 • zhoršenie v  noci a teplou miestnosťou a keď je von, zhorší ho chladné a vlhké počasie
 • lepšie sa cíti von ako dnu
 • často mení zo sekundy na sekundu náladu
 • náchylnosť k infektom dýchacích a močových ciest

 

 

Podávanie liekov a potencia:

potencia C15

pri veľmi ťažkých stavoch podávame 3-4x za sebou po 15 minútach

inak v „normálnejších stavoch“ podávame 3-4x za sebou po 30 minútach

následne 3-4 dávky po hodine

následne 3x , 2x, 1x denne až do odoznenia príznakov

 


POZOR! Pokiaľ budeme podávať homeopatický liek príliš často, všetko pokazíme a namiesto pomoci nastanú ešte zvýraznenejšie problémy. Akonáhle sa stav o trošku zlepší, predlžujeme intervaly podávania jednotlivých dávok liekov.

 

 

 

 

HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA

 

 

 

Oskarko a rozštiepená lopatková kosť

oskarkoKeď som raz prišla o stajne, deti na mňa kričia: Teta Sofia, teta Sofia, Oskarko strašne kríva, labku vlečie za sebou a nedá sa ani pohladkať!!!"
 
S nádejou, že deti trocha preháňajú som zrýchlila krok. Žiaľ, to, čo som videla bolo horšie ako to, čo som počula a predstavila si... Oskarko, náš stajňový managér, kocúrik, ktorému sme po tom, čo ho ľudia vyhodili, poskytli domov, bol v strašnom stave. Ľavú prednú labku vláčil za sebou a bolestivo kričal, najhoršie, že sa nedal vôbec chytiť, aj keď je to inak mazna vymaznaná. Trvalo veru pár hodín, kým som ho doslova odlovila v situácii, kde si ma po strane nevšimol (zadriemal v bolesti) a mohla som sa k nemu priblížiť. Labka bola opuchnutá, neskutočne citlivá na dotyk a iba vďaka tomu, že ma má Oskarko veľmi rád, nemám odhryznutý palec a vyškrabané oči :) . Vyzeralo to zle, ale rozsah poškodenia som za tú chvíľku nedokázala posúdiť. Ako prvé dostal homeopatikum Arnicu vo vysokej potencii, aby som mu zmiernila bolesti.
 
Poprosila som jednu veľmi milú pani doktorku reumatologičku, aby mi s tým pomohla. Jej záver znel: rozšiepená lopatková kosť tesne pri kĺbe. No zbohom! To by chcelo fixáciu, ale ako zafixovať kocúrovi v prvej ruji prednú labku a dať ho do kľudového režimu??? Toto bolo nemožné, aj keď som si všetko na nete naštudovala a pripravila. Tak toto nedám, tým som si bola istá. Oskarka nezavriem, miluje voľnosť, aj keď väčšinu dňa preleňoší na slniečku a keď je chladnejšie, zahrabe sa do sena a potom nás odtiaľ loví. A aj keď som zostavila homeopatické denné dávky a postup liečby, tak Oskarko napriek bolestivosti labky o troch skackal plniť si svoje pánske povinnosti. Vždy som bola zvyknutá na systém v podávaní liekov, malo to postup a logiku. Tento prípad ma však naučil, že ak zvolíme správny postup liekov a správne lieky je jedno, aj keď sa jedná o akútny stav, liečba zaberie, aj keď je liek podávaný nepravidelne.
 
Arnicu dostával prvé dni vo vysokých potenciách. Bohužiaľ som musela na 3 dni odcestovať na seminár, aj keď sa na semináre vždy veľmi teším, keď sa niečo deje v stajni, odchádzam s veľkou úzkosťou. Nevedala som, ako to bude s labkou vyzerať ďalej, tak som prvý krát v živote siahla po polykompozite Traumeel a nariadila som rodine, nech mu dávajú rozpustené tablety vždy, keď ho uvidia. O 3 dni bol jeho stav o trošku lepší. Nasledovala kúra Bellis-kou vo vysokej potencii a následne na doliečenie v nízkej potencii Symphytom. Následne dostal vysokú potenciu svojho konštitučného lieku, Calcareu Carbonicu.
 
O niekoľko týždňov po úraze (zrejme ho nejaký "milý" človek celou silou buď kopol, alebo udrel motykou, lopatou a podobne) Oskarko behal bez bolestí a problémov, aj bez pravidelného podávania liekov a fixácie sa mu labka prekrásne  a na prekvapenie všetkých zúčastnených zhojila a je taká, akoby na nej žiaden úraz nikdy nebol. Oskarko nás aj naše koníky naďalej a v zdraví stráži.

 

 

 

 

HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA

 

 

 

 

Konská kolika

BaliV jeden deň poobede mi volali od koní, že Balinka museli " vrátiť do výbehu, bol spotený ako myš... a začal sa kopať do brucha ...teraz si ľahol... ideme za ním, zavoláme za chvíľku..."
 
A tak, ja, ktorá som bola niekoľko kilometrov od stajne vzdialená a bez možnosti tam okamžite prifrčať som bola ako na ihlách, kým budem mať pokračovanie obrazu toho, čo sa deje. Minúty sa mi v takýchto prípadoch zdajú ako hodiny... Nevieme z čoho, ale Bali mal poriadnu koliku. Každý koniar, aj ten začínajúci vie, že kôň pri kolike nesmie ľahnúť, mohol by to byť jeho koniec. Prvý protikolikový liek, ktorý by nemal chýbať v konskej homeopatickej lekárničke je Magnezia phosphorica. Tým, že jej hlavnou indikáciou v akútnom stave sú práve kŕče, je jej voľba ako prvého lieku, keď nevieme príčinu koliky, zrejmá. Aj keď s veľkými problémami a protestami, koník musí!!! chodiť. A tak, aj keď Balinko nemal na prechádzku žiadnu chuť, musel ísť. Pripli si ho ku sedlu iného koníka, Sunynka a chodili s ním hodinu po lúke dávajúc pozor na to, či mal stolicu, či sa prestáva potiť, či sa mu vytráca apatia. Liek si vzali v striekačkách so sebou a v priebehu hodiny ho Balinko dostal ešte tri krát. Z vychádzky sa vrátili so správou, že koník je síce unavený, ale vykakaný a bez bolestí. Po dvoch hodinách oddychu pod prístreškom sa Balinko napapal a podvečer už bol úplne v poriadku. Opäť môžem povedať: "Veľmi ti ďakujem pani HOMEOPATIA".
 
 
 
Pokiaľ nevieme z čoho kolika vznikla, a ak sa nejedná o vážnu patológiu, tak Mag phoska buď spazmy povolí, alebo v začiatku koliky zmierni bolesti a následne ukáže iný obraz lieku, ktorý musíme vedieť správne rozpoznať, aby sme potom podali.
 
Protikolikové lieky ako prvá pomoc pri koníkoch, kým príde, alebo ak (ne)príde veterinár (žiaľ máme z minulosti aj negatívnu skúsenosť):
 
1. Magnezia phosphorica
2. Colocynhtis
3. Nux vomica
4. Dioscorea
5. Plumbum
6. Carbo vegetabilis
7. Bryonia
8. Belladonna
 
Opäť upozorňujem na skutočnosť, že bez dokonalej znalosti MATERIA MEDICA homeopatické lieky nesmieme podávať.
 
 
 
 
 
 
HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA
 
 
 
 
 
 

A opäť Dr. Hardy z Anglicka!

Druhý februárový víkend bol v Bratislave venovaný morskej ríši. Po roku ku nám opäť pricestoval excelentný Dr. Jonathan Hardy z Anglicka.
Minulý rok nám priniesol nový pohľad na ríšu cicavcov a krásne prípady liekov z mliek cicavcov. Tento rok sme sa zo súše presunuli do mora. Dr. Hardy nám s kľudom Angličana dopodrobna predniesol ​Lieky z mora - Mäkkýše, Ryby, Veľryby, Koraly, Hviezdice a Špongie.
 
Veľa liekov nám bolo známych, ale ako vždy sme získali nový, rozširujúci a ohacujúci pohľad na morské lieky. Od mora však priniesol aj nové lieky, s ktorými sa suchozemec do podrobna ešte nestretol.
 
Víkend bol o liekoch:
 • CONCHIOLINUM
 • PERLA
 • VENUS MERCENARIA
 • HELIX ASPERSA
 • NAUTILUS POMPILUS
 • LOLIGO VULGARIS
 • OCTOPUS VULGARIS
 • SEPIA
 • CORALLIUM RUBRUM
 • PHYSIALIA PHYSALIS
 • ANTROPLEURA
 • ASTERIAS RUBENS
 • ACANTHASTER PLANCI
 • TOXOPNEUSTES
 • SPONGIA TOSTA
 • AMBRA GRISEA
 • ONCHORYNCHUS TSCHAWYTSCHA
 • GELEOCERDO CUVIER HEPAR
 
hviezda
Dr. Hardy má fantastické prednášky práve preto, že je pôvodne biológ a počuť v jeho podaní obrazy zvieracích liekov je skutočným zážitkom. Do detailov prepracované obrazy liekov, absulútne presne vysvetlené prípady pacientov na najmenších detailoch : slová, gestá, mimika a  odber prípadov na základe základného pocitu pacienta, kto pozorne načúval, veľa sa dozvedel aj naučil.
 
Mnohé morské lieky sú známe svojim protirakovinovým účinkom. Skoro všetko sú to malé lieky, ale vzhľadom na ich pôsobenie sú veľkými pomocníkmi. Napríklad spojitosť medzi rakovinou prsníka a hviezdicou je známa každému homeopatovi. Ale na seminári sme získali na ASTERIAS RUBENS aj iný pohľad, zo základného pocitu pacientky. Takisto veľmi prekvapila chobotnica, ktorá sa ukázala v inom svetle, vlastne v inej tme:), liek zo žraloka a prekvapením boli lieky ako Nautilus alebo Kalmár. Za mňa mu patrí veľké ďakujem, lebo moje citlivé homeopatické tykadlá mi vyladil  vnímaním liekov ešte na vyššie vibrácie:)
Na víkende neboli len klasici , Slováci, Česi, ale na Hardyho k nám merali cestu aj Nemci, Francúzi, Maďari, Poliaci a Rakúšania.
Už nám ostáva len dúfať, že o rok je tu opäť:)
 

​Ako homeopatickú chuťovku si prežite prípad slimáka, aj keď to nie je morský slimák, patrí samozrejme medzi mäkkýše.

 

HELIX ASPERSA – Slimák južanský (CZ: Hlemýžď kropenatý)

slimaky

 

Počas dňa je často neaktívny alebo spí. Vtiahne sa pritom celý do ulity. Chýba mu operculum (viečko, pokrievka). Preto sa nedokáže celkom uzavrieť. Počas hibernácie stiahne sa do ulity a pomocou sekrétov (lebo nemá to viečko) vytvorí membranózne, čiastočne vápenaté septum, ktoré sa nazýva diafragma. Takto sa uzavrie vo vnútri.

Slová špecifické pre záhradného slimáka:

 • Vziať si svoj dom so sebou
 • Hibernovať, spať
 • Zapäčatený vo vnútri
 • Vlhké / suché, horúce počasie
 • Vyschnúť / zostať vlhký

Bežná patológia:

Bolesti bedrového kĺbu – pálivé, ZHOR v noci, ZLEP pohybom

Prípad HELIX ASPERSA, slimák:

Žena, hnedé vlasy, hnedé oči, vlasy po plecia, žltý sveter:​

Fyzický problém: bolesť kĺbov, najmä v noci

P: Nedokážem opätovať útok...

Chcem sa schúliť do klbka, a povedať: choďte preč!

Fyzicky: Oba kĺby ma bolia, pália, najmä v noci

Počas DŇA CHODíM BEZ problémov

REP: Zlep chôdzou

P: Rada vyhoviem , snažím sa, aby boli šťastní, robím to, čo chcú / toto je to prvé, čo o sebe hovorí

Nechcem robiť veci, kt. by nahnevali ľudí, myslím, že som zbabelá

Nemám silu vzdorovať ľuďom = zvieracia téma

Nemám rada hádky

H: Čo pri hádke cítite?

GESTO : akoby sa chcela schúliť do seba

Vôjdem sama do seba a ja potom nedokážem rozprávať

Chcem byť sama vo svojej guli, IDEM DO SEBA, typické pre mäkkýše

Ulitník

Si nosí svoj dom so sebou, biologicky

GESTO : ukazuje strechu nad hlavou

Manžel a dcéra sú dominantní, ja nie

Ja len chcem, aby išli preč, keď sa cítim zle

Keď kričia, v mojom vnútri všetko umrie, neviem to vyjadriť, onemiem, prestanem rozprávať

Musia ma naozaj vyprovokovať, moja mama mi povedala, že som stratila len 2x v živote trpezlivosť

GESTÁ: kryje si hlavu oboma rukami

Toto gesto je pre mňa bezpečie, akoby som bola zakuklená

Idem do seba, schúlim sa...= TYPICKÉ PRE ULITNÍKY, SLIMÁKY

NECHAJTE MA, CHCEM BYŤ SAMA, GESTÁ: UKAZUJE AKO JE SCHúLENá S RUKAMI NA HLAVE

Som same v sebe, nie som si vedomá, čo sa deje

Analýza:

Zvieracie, témy, všeobecne:

Chrániť sa

Niekto je dominantný

Vďaka....sa cítim bezpečnejšie

Mäkkýš, témy:

Idem do seba, chcem byť v guli, v bubline, zablokovať ludí, všetko mŕtve ide dovnútra, kukla, chcem byť sama v sebe, ale nie som tam, nie som videná, nie som súčasťou ničoho, čo prebieha, chcem sa stiahnuť zo všetkého, čo okolo mna prebieha

Ulitník, témy:

Nemý, nie som dominantný, nedokážem rozprávať, nechajte ma tak, ist sama do seba, stocit sa, len chodte preč, chcem sa stočit do klbka, je to pekné, malé, úzke

P: Niekedy sa mi sníva ( automaticky preskočila z imaginácie do stavu sna) : mala som sen, cítila som sa ako Alica v ríši divov, bola som v malej krabici, stále GESTÁ s rukami, ktorými uzaviera niečo, necítim klaustrofóbiu, je mi tam v tej krabici dobre, toto je typické, je tam malý priestor, ale mne sa tam páči

Mám také sny, akoby boli rôzne dimenzie, ja som veľmi maličká a všetci ostatní sú veľmi veľkí

MILÉ A MALÉ, toto je ULITNÍKY dobré

UlitníK povie:

som vo veľmi malej krabici, je mi tam dobre

som veľmi malá,

som šťastný v mojej malej krabičke, je malá, ale príjemná a pekná

pálivé bolesti, zhor v noci a lepšie pohybom

​Predpis: ​

HELIX ASPERSA, slimák

Plaché malé zviera, keď cíti, že prichádzame, stiahne sa do ulity, a tým povie, choď preč!

Typická bolesť bedrového kĺbu, pálivá, zhor v noci, zlep pohybom

KO o 2 týždne neskôr:

Dali ste mi niečo, cítim sa po tom asertívnejšia, bolesti sa zlep, ešte sú, ale viac cvičím, pálenie je oveľa menšie, som pokojnejšia.​

​U​ž nemám pocit, že každý na mňa útočí a nesťahujem sa do mojej bubliny, už nemám potrebu vzdialiť sa od ľudí, odporovala som mužovi, a on bol veľmi prekvapený.
DD: Pozor na DD s Helix tosta!, ten má úplne inú indikáciu.
 
hardy venovanie
Venovanie od samotného pána Hardyho:)
 
 
 
 
 
 
 
HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA
 
 
 
 
 
 

Fantastická Ingeborg!

4. februára 2017 som sa zúčastnila celodenného seminára v Brne, ktorý bol pod hlavičkou Ivky Valentovej a Uroborosu. Hlavnou postavou, dokonalou profesionálkou ale aj milou zabávačkou bola šarmantná dáma (vek nebudem písať, lebo sa to nepatrí:) ) Nemka Ingeborg Stadelmann. Pani Stadelmann má vyše 40 ročnú prax v pôrodníctve, kde ako kvalifikovaná Hebamme (najbližší slovenský výraz by bol pôrodná asistentka + dula dokopy) pri pôrodoch, či už v nemocnici alebo pri tých domácich používa tak úspešne homeopatiu a aromaterapiu, že jej výsledky donútili aj širokú lekársku obec, aby jej načúvala a pani Stadelmann je pozývaná na množstvo lekárskych kongresov, kde o svojich skúsenostiach prednáša. Všetky jej termíny sú "vybúkované" dva roky vopred.
 
Jej postrehy a vnímanie liekov, ako sa ten ktorý liek prejavuje pri príchode do pôrodnice, pri samotnom pôrode , pri odchode z pôrodnice, ako aj následne v týždňoch po pôrode a v období kojenia ma úplne dostali, lieky zrazu nadobudli ako situačné pôrodné lieky nový a pre mňa fantastický rozmer. ​Detailne prešla s nami tie NAJ pôrodné lieky ako ich počas celých rokov vidí a vníma ona​. Popísala nám presne situácie žien, kojencov, detí v liekoch:
 
 • CAULOPHYLLUM
 • CIMICIFUGA
 • COFFEA TOSTA
 • GELSEMIUM
 • LYCOPODIUM
 • PULSATILLA
 • SEPIA
 • STAPHYSAGRIA
 
Viete, ktorý liek má za sebou ponižijúcu pôrodnú skúsenosť? 
STAPH
 
Viete, čo je problémom SEPIE?
Počatie, predčasný pôrod, pôrod placenty ako aj kojenie a tvrba hrudiek a uzlíkov v prsiach.
 
Viete, ktorý liek sa dožaduje pôrodu do vody, ale do vody nevlezie?
LYC
 
Viete, ktorý liek prenecháva starosti ohľadom pôrodu a novorodenca iným?
SEP
 
Viete, ktorý liek počas pôrodu nehovorí, lebo žena v jeho obraze je jendoducho hotová?
GELS
 
Viete, ktorý liek ihneď všetkým vyzvoní, že je tehotný?
PULS
 
A takto by som mohla písať a písať a postrehov by bolo veľmi veľa, takisto DD liekov boli úžasné a obohacujúce.
 
​Podvečer dostala slovo aromaterapia a až tam sme zistili, aká je silná:)​
Ako sa striedali vône v našich rukách, menila sa aj nálada účastníčok a účastníkov seminára. Každú vôňu sme tak intenzívne prežívali a vnímali, že sa žiadna z nich nedá vymazať ani z nosa, ani z mysle:)
 
Pani Ingeborg napísala úžasnú útlu knižočku Homoopathie fur den Hebammenaltag, do ktorej prekladu som sa pustila. Ešte uvidíme, či to bude preklad len pre mňa, alebo s Ivkou niečo spoločne "spáchame" a zverejníme to. Bude to však pár mesiačikov predsa len trvať, lebo deň má vraj iba 24 hodín:)

 

 

 

 

 HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA

 

 

 

Ako homeopatia pomohla novorodenému kozliatku

Manuska po narodeniStalo sa, roku pána tohoto, 2016-teho. Napriek našim všemožným zábranám a opatreniam sa plemenník Karol I. dostal (predčasne) k Matildiným dvojčatám, Meride a Máničke a jeho tajná akcia bola viac ako plodná...

Mánička nám porodila 6.11. Maňušku. A Merida na pôrod ešte len čaká. Maňuška sa narodila predčasne a veľmi maličká, keď sme ju chytili na ruky, bola samá kosť a koža, mala načuchranú, jemnú a hustú srsť, preto se jej dali meno Maňuška. Jej nôžky boli krivé a zadné výrazne pripomínali písmeno X, zle chodila, mala chybný postoj, ktorý jej bránil v pití mliečka. Bola len o niečo vyššia ako nízke kŕmne vedro pre koníky, teda merala niečo vyše 12 cm. Veľmi sa snažila a chcela žiť. Mamina Mánička je veľmi mladá kozička a samozrejme Maňušku odmietala, prvé hodiny doslova nevedela, čo s ňou, museli sme pomôcť.

Manuska 3 tyzdneA aby sme pomohli aj kozliatku, nasadlila som mu konštitučnú homeopatickú liečbu, ktorú Maňuška dostala do 24 hodín od narodenia, následne dostala ešte 3 dávky lieku a po 3 týždňoch z krehkého stvorenia bolo silné a schopné kozliatko s pevnými a rovnými nôžkami, črtajúcimi sa rožkami, ktoré sa už okrem mliečka kŕmilo aj voňavým sienkom a nielen v boxe s maminkou ale už chodí aj k susedovi Markovi na večeru.

Vďaka, pani HOMEOPATIA :) 

Marko a Manuska

 

 

 

 

 

 

HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA

 

 

 

 

 

Kiahne

KiahneVraj opäť zúria na Liptove kiahne (vravela Alenka na mojich prednáškach o akútnej homeopatii v Dantii), tak sa poďme na ne spoločne homeopaticky pripraviť:

Prvou zásadou je, že sa prosím vyrážok a výsypu nevyľakajme a v podstate platí, čím viac vyrážok napočítame, tým lepšie. Môžete si s kamoškami spraviť súťaž o najvyšší počet vyrážok:), nezabudnite na fotografický dôkaz:)))

Mylným názorom medzi maminkami je to, že podáme pri detských chorobách homeo liek a choroba okamžite zmizne. To vôbec neplatí a keby to tak bolo, tak by homeopatiu nebolo správne používať, pretože by spôsobila iba pozametanie symptómov pod koberec a tie by na nás, respektíve naše deti opäť len počkali a prejavili by sa vo väčšom, nepríjemnejšom a najmä nebezpečnom meradle.

Takže homeopatiu používame pri detských chorobách preto, aby sme zamedzili prípadným komplikáciám a skrátili priebeh ochorenia, zmenšili nepohodlie a diskomfort našich detí (a vlastne aj náš). Všetky detské choroby majú svoje fázy a kvôli tomu, že sa v jednotlivých fázach mení obraz ochorenia a teda s ním aj prirodzene obraz lieku, nepoužívame len jeden liek od začiatku do konca, ale podľa toho, ako choroba postupuje a mení sa, meníme lieky. To neznamená, že sme sa spreneverili klasickej homeopatii :), to len ukazuje na našu profesionalitu a na to, že vieme presne určiť, v akom liekovom obraze sa nám dieťatko momentálne nachádza.

Inkubačná doba kiahní je 14-21 dní. To znamená, že keď je naše dieťa v kontakte s dieťaťom, ktoré má kiahne (alebo nám jeho maminka večer vydesená zavolá - malá sa vyhádzala, máme kiahne, to len aby si vedela, na čo sa máš pripraviť), je pravdepodobné, že aj naše dieťa v období od 14-21 dní bude posiate vyrážkami. Kiahne sú infekčné už pred výsevom a ich infekčnosť končí odlupovaním posledných zaschnutých vyrážok.

Dieťa môže začiatok kiahní hlásiť ako:

 • miernu horúčku
 • bolesti hlavy
 • bolesti krku
 • nekľud

Vyrážka vyzerá najskôr ako pupenček, z ktorého je potom pľuzrierikovitý výsev po celom tele. Vodou naplnené pľluzgieriky sa menia na chrastičky a pomaly vysychajú. Výsev odchádza do 14 dní od prvej vyrážky. Najvyšší výsev je na hornej polovici trupu, najnižší na končatitách a tvári.

Vyrážka je sprevádzaná svrbením, ktoré môže byť od znesiteľného až po také, ktoré dieťa a zároveň maminu privádza do "šialenstva". Po poškrabaní sa miesto pľuzrieriku zapáli, vzniká bakteriálny zápal, hnisanie pokožky, a, žiaľ, následné jazvy.

 

1. fáza - na začiatku choroby, pred výsevom, pri horúčke

dieťa sa necíti dobre, horúčka je od 37,5 - 38 st.C

 

ACONITUM

náhly začiatok

vysoká horúčka

červené oči

 

nekľud

úzkosť a strach

 

Dávkovanie:

15CH najskôr každých 30 minút, následne podľa potreby

 

BELLADONNA

náhly začiatok

vysoká horúčka

jasne červená tvár a červené oči

 

podráždenosť

zlá nálada

 

Dávkovanie:

15CH najskôr každých 30 minút, následne podľa potreby

 

FERRUM PHOSPHORICUM

pomalé stúpanie teploty

teplota je nižšia a miernejšia

ružové líčka

dieťa je v celku v pohode

nie je "odpálené" ako pri ACON, BELL

 

Dávkovanie:

9CH najskôr každých 20 minút, následne predlžujeme intervaly a podávame podľa potreby

 

Výborne zaberá Schusslerova bunková soľ FERR PHOS, cmúľame každých 10 minút v začiatku, následne predlžujeme intervaly.

Dieťa treba obliecť do mäkkého a voľnejšieho oblečenia (maminkine  alebo tatinkove bavlnené tričko), telíčko potrebuje dýchať, lebo svrbenie sa teplom zhoršuje. Nechty ostriháme (aj parádniciam - slečnám) nakrátko. Čsto robí deťom dobre krátke osprchovanie s tým, že vodu na dieťati necháme uschnúť samú. Ale nechajte to na našich potomkoch, nech si povedia, čo im robí lepšie. Pugrieriky potierame tinktúrou z calenduly (nechtíka), ktorú zriedine s vlažnou vodou v pomere 1 diel calendulky a 10 dielov vody, alebo olivovým olejom. Stravu podávame takú, ktorá je ľahko stráviteľná.

 

NEPOUŽÍVAME ŽIADNE MASTI NA POTLAČENIE VYRÁŽOK, JE PODSTATNÉ, ABY VYRÁŽKY VYŠLI NA POVRCH.

2. fáza 

 

ANTIMONIUM CRUDUM

 

veľká podráždenosť, ktorú nevieme zmierniť

dieťa chce samotu

nechce, aby sa na neho niekto pozeral, aby sme sa ho dotýkali

odmieta komunikovať

 

jazyk má silný biely povlak

kašeľ

 

môže / nemusí byť:

 

pery a kútiky popraskané

potenie aj pri malej námahe

zhoršenie v noci a teple

problémy s tráviacu sústavou, nevoľnosť, zvracanie, zápcha

 

Dávkovanie:  

15CH 3 x denne v čase najhorších problémov

následne 1x denne do uzdravenia

 

ANTIMONIUM TARTARICUM

ospalosť

lenivosť

nevrlosť

 

kašeľ

 

pomalý výsev vyrážok

pľuzgieriky sú naplnené hnisom

 

nevoľnosť

 

Dávkovanie:  

15CH 3 x denne v čase najhorších problémov

následne 1x denne do uzdravenia

 

PULSATILLA

 

plačlivosť

ufňukanosť

dieťa chce spoločnosť, nechce byť samé

vyžaduje našu pozornosť

chce sa túliť a mojkať

veľká precitlivelosť

striedanie nálad

 

zhrošenie teplom a teplom postele

chce vyvetrať izbičku

chce ísť na čerstvý vzduch

malý smäd, aj napriek tomu, že má a hlási sucho v ústach

 

 

Dávkovanie:

15CH 3x denne, v najhoršej fáze

následne 1x denne až do úplného vyliečenia

pri veľmi silnom svrbení:

3x po 30 minútach

následne 3x po 2 hodinách ( teda ak dám 1.dávku o 13.00, druhú dávam o 15.00, tretiu o 17.00)

 AKTUÁLNA SITUÁCIA marec 2020

16. 03. 2020 | POSOLSTVÁ A VHĽADY

Pohľad na aktuálnu situáciu, marec 2020

celý článok


09. 02. 2018

Srdečná vďaka, že ste nakukli do (nielen) homeopatického blogu.

celý článok

02. 02. 2018

celý článok

29. 01. 2018

celý článok