Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

NOVINKY

arr3KONTAKThomeopat.liptov@gmail.com... arr3PRIPRAVUJEM - kukni a teš sa:)HOMEOPATICKÉ SEMINÁRE. RIADENÉ MEDITÁCIE. Nakukni do záložky AKCIE. ... arr3HOMEOPATICKÁ DOMÁCA LEKÁRNIČKAAk máte záujem o kompletné zostavenie domácej homeopatickej lekárničky na akútne prípady, prosím...

Schusslerove-bunkové soli
ČO SÚ SCHUSSLEROVE, BUNKOVÉ, TKANIVOVÉ SOLI:

 

 

 

alebo nehomeopatická homeopatia:

 

SCHUSSLEROVE, bunkové soli (tkanivové alebo biochemické soli) tvorí súbor dvanástich základných minerálnych solí, nevyhnutných pre život, ktoré sú pripravené spôsobom umožňujúcim ich rýchle a efektívne vstrebávanie priamo do buniek a tkanív ľudského tela. Z tohto dôvodu sa nazývajú aj tkanivové soli. Sú univerzálne, nachádzajú sa v Zemi, vo všetkom živom a aj vo vesmíre.

 

Sú určené ako pre ľudí, tak i pre zvieratá.

 

Správna koncentrácia týchto solí zaisťuje rovnováhu a neustálu správnu obnovu organismu. Všetky bunkové soli by sme mali prijímať z potravy, ale dnešné potraviny sú žiaľ o tieto základné živviny pre naše bunky ochudobnené a pri akomkoľvek strese pre našu myseľ alebo telo, pretože to nemôžeme od seba oddeliť, dochádza k ich nedostatku a nerovnováhe, čo pociťujeme ako zdravotné problémy a nepohodu na fyzickej alebo mentálnej rovine.

V podstate ide o zlúčeniny sodíka, draslíka, železa, vápnika, síry, fosforu, chlóru a kremíka, ktoré sa nachádzajú v ľudskom organizme – v jeho tkanivách a krvi. Ich rovnováha a správny pohyb sú nevyhnutné pre udržanie zdravia. 

Dr. Schüssler a jeho nasledovníci verili a veria, že všetky liečiteľné zdravotné problémy je možné liečiť obnovením rovnováhy základných minerálnych látok. Minerálne anorganické látky sa veľmi ťažko vstrebávajú.Bolo zistené, že najlepšia vstrebateľnosť je pri spracovaní anorganického materiálu homeopatickou trituráciou na potenciu D6, minerálne látky sa v takejto rezonančnej forme nachádzajú aj prirodzene v potrave.

Tkanivové soli by sme však nemali zamieňať v pravom zmysle s homeopatiou, pretože minerálne soli  nevyberáme podľa homeopatického zákona podobnosti (podobné liečime podobným), ale na základe zákona deficiencie - telu dodáme to, čo mu podľa istých príznakov chýba. Kvantitatívna stránka podávaných solí je  tiež veľmi dôležitá. 

Schusslerove bunkové soli sú vyrábané v súľade s prírodou, nie sú to žiadne chemické a umelé lieky, neobsahujú cukor, lepok, živočíšne produkty, sú živinami pre naše bunky a napomáhajú k ich obnove a regenerácii. Bunkové soli sú prirodzenými zložkami nášho organizmu. 

Tak, ako homeopatické lieky, aj bunkové soli sú vyrábané buď vo forme pastiliek alebo globuliek (záleží od výrobcu)  a užívame ich tak, že ich cmúľame v ústach. Približne 5-10 minút pred a po užití nejeme a nepijeme (vodu môžeme), ale pokiaľ nie je možné inak, môžeme bunkové soli rozpustiť vo vode a tak vypiť. Schusslerovými bunkovými soľami liečime nielen chronické ale aj akútne stavy .

Liečba soľami pri chronických problémoch je dlhodobá, trvá niekoľko mesiacov až po dva roky.

O nasadení liečby a dávkovaní je nutné sa poradiť so skúseným certifikovaným terapeutom.

Užívať ich môžu deti, dojčiace matky, tehotné ženy, starí ľudia, výborne účinkujú aj pri zvieratách.