Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

NOVINKY

arr3KONTAKThomeopat.liptov@gmail.com... arr3PRIPRAVUJEM - kukni a teš sa:)HOMEOPATICKÉ SEMINÁRE. RIADENÉ MEDITÁCIE. Nakukni do záložky AKCIE. ... arr3HOMEOPATICKÁ DOMÁCA LEKÁRNIČKAAk máte záujem o kompletné zostavenie domácej homeopatickej lekárničky na akútne prípady, prosím...

Odporúčam nakuknúť:)

 

 

 

"Nech všetky bytosti spočívajú v pokoji a mieri,

nech je ich myseľ bez závislosti a nenávisti a nech nie sú ľahostajné."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Je ťažké zostať vyrovnaný a cvičiť sa v rovnováhe, keď sa...toho toľko deje", vysvetľovala.

Sú na to štyri nástroje," povedal geše Wangpo.

 

 

Prvý: Nestálosť.

Nikdy nezabúdajte, že všetko prejde. Jediné, čo viete s úplnou istotou je to, že nech je súčasná situácia akákoľvek, skôr alebo neskôr sa zmení. Ak je vám mizerne, nič to. Časom sa budete cítiť lepšie. Viete, že je to pravda. Vždy to tak bolo, však? A je to tak aj teraz.

 

 

Druhý: Aký zmysel má robiť si starosti?

Ak niečo môžete zmeniť k lepšiemu, tak to urobte. A ak nie, prečo by ste sa mali trápiť? Nechajte to tak! Každú minútu, ktorú strávite starosťami, prichádzate o šesťdesiat sekúnd šťastia. Nedovoľte myšlienkam, aby ako zlodeji kradli vašu spokojnosť.

 

 

Tretí: Neposudzujte.

Keď hovoríte - To, čo sa teraz deje je zlé -, ako často sa mýlite? Strata zamestnania môže byť presne to, čo potrebujete, aby ste si našli prácu, ktorá vás bude viac napĺňať. Koniec vzťahu môže znamenať otvorenie priestoru možnostiam, o ktorých ste ani netušili, že existujú. Keď sa to deje, myslíte si, že sa deje niečo zlé. Neskôr možno pochopíte, že to bolo to najlepšie, čo sa vám mohlo stať. A tak neposudzujte, aj keď sa vám daná situácia v danom okamihu môže zdať katastrofálna. Možno je to práve naopak.

 

 

Štvrtý: Lotos neexistuje bez močiara.

Prekrásny lotosový kvet vyrastá jedine z bahna močiara. Utrpenie je ako ten močiar. Ak prostredníctvom utrpenia prídeme k väčšej pokore, k hlbšiemu súcitu s inými a k väčšej otvorenosti, potom sa dokážeme zmeniť a opeknieme, podobe ako ten lotos...

 

 

 

...Ale nezabúdajte, -dotkol sa srdca - že hlboko vnútri, pod povrchom, je všetko v poriadku. Myseľ je stále priezračná, ničím neobmedzená a žiarivá. Čím dlhšie si zyvknete spočívať v týchto miestach, tým ľahšie bude pre vás vyrovnať sa s tými dočasnými, vonkajšími záležitosťami."

 

 

 

Úryvok, David Michie, Dalajlámova mačka a umenie priasť

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Nech sú všetky bytosti šťastné a nájdu pravú príčinu šťastia"

 

 

 

 

 

 

 

 

Koně umí přečíst emoce v lidské tváři, zjistili poprvé psychologové. Rozzlobené lidi změří levým okem.

 

 

 

 

 

 

Pokud se na vás podívá kůň levým okem, raději se k němu moc nepřibližujte. Signalizuje to, že rozpoznal vaše negativní naladění. Psychologové z Univerzity v Sussexu poprvé dokázali, že zubatí tvorové dokážou správně přečíst emoce v lidské tváři. A to dokonce jen z fotografie.

 

 

Podle článku v časopisu Biology Letters nechali výzkumníci udělat vysoce kvalitní, velké barevné fotografie usmívajícího se a zamračeného muže. Ke každé přidali snímek, na němž tentýž muž cení zuby. Takto spárované fotografie měly symbolizovat pozitivní a negativní výrazy cizince.

Dobrovolníci, kteří sami netušili, co má fotografie naznačovat, je pak ukázali celkem 28 koním z pěti stájí v britských hrabstvích Sussex a Surrrey. A koně poznali rozdíl.

 

 

„Reakce na rozzlobené obličejové výrazy byla v obzvlášť jasná – koním se rychle zvýšil srdeční tep a pohnuli svojí hlavou, aby se podívali na tváře levým okem,“ řekla deníku The Guardian Amy Smith, doktorandka z výzkumnické skupiny, jež se zaměřuje na hlasovou komunikaci savců a poznávání.

„Co je na tomto výzkumu opravdu zajímavé, že ukazuje schopnost koní číst emoce i přes konkrétní bariéry,“ pokračuje. „Dlouhou dobu jsme věděli, že koně jsou společensky sofistikované druhy, ale tohle je poprvé, co jsme viděli, že umí rozlišit pozitivní a negativní výrazy lidské tváře,“ dodala.

Koně ale nejsou jedinými živočichy, kteří rozzlobeného člověka změří levým okem. Na zamračené tváře se tímto způsobem dívají i psi. Vysvětlení je jednoduché – informace z levého oka putuje do pravé hemisféry, která se zabývá děsivými nebo nebezpečnými stimuly.

 

 

Také ovce mají schopnost číst v lidské tváři. Rozpoznají jiné ovce na fotografii, a dokonce je takový snímek uklidní. Stejně tak si pamatují lidské tváře.

Karen McCom, spoluautorka studie a vedoucí výzkumnické skupiny, podotkla: „Koně možná od předků přejali schopnost číst emoční signály u dalších koní, aby vhodně odpověděli na výrazy lidských tváří během jejich společné evoluce. Popřípadě se jednotliví koně mohli naučit interpretovat lidské výrazy během jejich vlastního života.“

 

Tento krásny článok mi poslala priateľka, nájdete ho na www.lifee.cz 

 

 

 

 

 

 

 

"Nech sú všetky bytosti šťastné a nájdu pravú príčinu šťastia"

 

 

 

 

 

 

 

Ako sa zbaviť negatívnych myšlienok:)

https://mag.yeahcoach.com/cs/hovno-na-taliri-jarda-dusek-video-BPTZBLL/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Nech sú všetky bytosti šťastné a nájdu pravú príčinu šťastia"

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

"Nech sú všetky bytosti šťastné a nájdu pravú príčinu šťastia"

 

 

 

 

 

 

 

Necelé 3 minúty každodennej pravdy:)

 

https://www.youtube.com/watch?v=VfMhZrcGWc4&feature=em-subs_digest

 

 

 

 

 

"Nech sú všetky bytosti šťastné a nájdu pravú príčinu šťastia"

 

 

 

 

 

 

Krátke zamyslenie - Nebe s péčí

 

 

 

VŠETKO A VŠETCI sme prepojení... keby sme si toto uvedomovali aspoň malú časť dňa, svet by vyzeral inak... Rada počúvam Jaroslava Dušeka... ako inak :) a nemôžem takto do priestoru neposlať krásnu myšlienku Tomáša Hromka (Delfína), ktorá v jednej relácii odznela:

 

 

" Vytvorme spoločne na ZEMI namiesto NEBEZPEČÍ, NEBE S PÉČÍ "

 

 

Myslím, že to nepotrebuje viac komentárov...

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

"Nech sú všetky bytosti šťastné a nájdu pravú príčinu šťastia"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Človek, kôň a pes - Paolo Coelho

 

Istý muž kráčal po ceste so svojím koňom a psom. Keď prechádzali okolo veľkého stromu, udrel doň blesk a všetkých spálil. Muž však nepochopil, že je mŕtvy, a tak pokračoval v ceste aj so svojimi zvieratami. Bol to veľmi namáhavý pochod, nad... nimi sa týčil vrch, slnko pálilo,  boli celí spotení a veľmi smädní. V jednej zákrute zazreli nádhernú bránu, celú z mramoru, za ňou chodník zo zlata, uprostred neho bola studňa s krištáľovou vodou.

Pocestný podišiel k strážnikovi pri bráne.

 "Dobrý deň."
"Dobrý deň," odvetil strážnik.
"Ako sa volá toto nádherné miesto?"
"Je to raj."
"Ako dobre, že sme prišli do neba. Sme veľmi smädní."
"Nech sa páči, vojdite a dosýta sa napite," ukázal strážnik na studňu.
"...ale aj môj pes a kôň sú smädní"
"Ľutujem, ale zvieratám je vstup zakázaný," povedal strážnik. "Zvieratá sem nemôžu."

Muža to veľmi rozladilo, pretože bol veľmi smädný, ale sám piť nebude, poďakoval strážnikovi a pokračoval v ceste. Po dlhom a namáhavom výstupe do kopca prišli na ďalšie miesto celkom vyčerpaní. Stála tam stará brána, od nej viedla poľná cesta obklopená stromami. V tieni jedného zo stromov ležal akýsi muž, hlavu mal prikrytú klobúkom, zdalo sa, že spí.

"Dobrý deň," pozdravil pocestný.
Muž kývol hlavou
"Sme veľmi smädní, ja, môj pes a kôň."
"Tam medzi skalami je studňa," ukázal im muž. "Môžete sa napiť, koľko len chcete. 

Muž so psom i koňom podišli ku studni a uhasili svoj smäd. Pocestný sa vrátil k mužovi, aby mu poďakoval. "Príďte zas, kedy len budete chcieť," odvetil mu muž.

"Prosím vás, ako sa volá toto miesto?"
"Raj."
"Raj? Ale veď strážnik pri mramorovej bráne nám povedal, že tam je raj."
"Nie, to bolo peklo."

Pocestného sa zmocnili rozpaky. "Mali by ste im zakázať, aby používali vaše meno. Táto falošná informácia predsa môže spôsobiť veľký zmätok."

"V nijakom prípade, v skutočnosti nám robia veľkú službu. Lebo tam zostanú všetci, čo z egoizmu dokážu opustiť aj toho najvernejšieho priateľa."

(Paulo Coelho - Démon a slečna Prymová)

 

 

 

 

 

 

 

"Nech sú všetky bytosti šťastné a nájdu pravú príčinu šťastia"

 

V tejto kategórii nie je zatiaľ žiadny článok.