Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

NOVINKY

arr3KONTAKThomeopat.liptov@gmail.com... arr3PRIPRAVUJEM - kukni a teš sa:)HOMEOPATICKÉ SEMINÁRE. RIADENÉ MEDITÁCIE. Nakukni do záložky AKCIE. ... arr3HOMEOPATICKÁ DOMÁCA LEKÁRNIČKAAk máte záujem o kompletné zostavenie domácej homeopatickej lekárničky na akútne prípady, prosím...

Homeopatia » Môj etický kódex
Môj etický kódex

 

 

1. Dôvera a ochrana súkromia.

Homeopatický rozhovor prebieha medzi homeopatom a klientom (pacientom) v atmosfére vzájomnej dôvery, pričom je počas celej liečby, aj po nej zachovaná maximálna diskrétnosť ohľadom problémov klienta (pacienta). 

V normálnom prípade nie je možné, nutné ani prípustné vyžadovať informácie od iného, než od klienta (pacienta). V prípadoch mentálnej nespôsobilosti alebo otupelosti je možné, aj nutné o informácie o klientovi (pacientovi) požiadať rodinných príslušníkov, či iných blízkych ľudí, v rámci pomoci klientovi (pacientovi). 

Pokiaľ ma príbeh a liečba klienta (pacienta) zaujme, požiadam o jeho písomný súhlas o jeho zverejnenie na internete, jednak na mojej web stránke, priateľských weboch alebo na web stránke nemeckého vydavateľstva Narayana. Príbeh bude v plnom znení, alebo kvôli prehľadnosti skrátený a v príbehu budú len iniciály klienta (pacienta), všetky krstné mená ľudí, a ak si to bude želať klient (pacient) aj mená zvierat spomínaných klientom (pacientom) budú zmenené. Bez písomného súhlasu klienta (pacienta) toto nie je možné vykonať. Žiaden iný písomný, obrazový ani zvukový záznam z rozhorovu s klientom (pacientom) nešírim a nezverejňujem, všetky údaje slúžia len k spracovaniu a analýze prípadu.

2. Informácie o liečbe.

V prípade neoboznámeného klienta (pacienta) s fungovaním homeopatie, ho oboznámim s najdôležitejšími homeopatickými pravidlami a zákonami. V prípade hlbšieho záujmu odporučím, naštudovať konkrétnu, alebo viaceré, homeopatické publikácie.

Podám informácie ohľadom toho, čo môže nastať v procese liečby, aj ako sa treba v určitých špecifických prípadoch zachovať.

3. Princíp.

Ako klasický homeopat ctím základné homeopatické princípy a preto v liečbe používam len jeden liek.

Vo veľmi vážnych a výnimočných prípadoch, kde ide o čas je možné ku konštitučnému lieku na podporu a rýchlejšiu regeneráciu pridať iný, tzv. orgánový liek. Inak kombinácia liekov neprichádza do úvahy a je proti zásadam a pravidlám homeopatie.

4. Individualita.

Každého klienta (pacienta) beriem ako výsostnú individualitu so všetkými jeho kladnými aj zápornými stránkami (ktoré máme v tejto polarite všetci). Neposudzujem, neodsudzujem, nehodnotím. Svoj názor na základe mojich skúsenosti poviem vtedy, keď som vyzvaná. Ku každému pristupujem individuálne a podľa jeho potrieb. V prípade záujmu alebo nutnosti vysvetlím pripcípy choroby a zdravia, zdravého životného štýlu. Vysvetlím nutnosť prijať zodpovednosť na naše zdravie a vziať zdravie a zodpovednosť za seba a svoj život do vlastných rúk.

5. Klasická medicína.

Nezasahujem do liečby klasicky vzdelaných lekárov. Neruším predpisy ich liekov a terapií. V prípade podozrenia na vážnu patológiu alebo život ohrozujúci vážny stav odporučím klienta (pacienta) na vyšetrenie ku klasickému lekárovi, na pohotovosť alebo k špecialistovi v príslušnom odbore. V prípade odporučenia a /alebo záujmu klasicky vzdelaného lekára na spolupráci so mnou, spolupracujem v plnom rozsahu na prinavrátení zdravia klientovi (pacientovi).

6. Spolupráca.

Spolupracujem so všetkými homeopatmi, ktorí si chcú vymieňať skúsenosti, rady a postrehy v oblasti liečenia pomocou homeopatie. Ak ma osloví klient (pacient) s veľmi vážnymi patológiami alebo inými poškodením tela, či mysle, ktoré sú mi doposiaľ nie zrejmé, konám v  záujme klienta (pacienta) a s jeho súhlasom prípad spoluriešim so skúsenejšími homeopatmi.

7. Vzdelanie.

Mám vzdelanie v klasickej homeopatii a neustále sa vzdelávam pomocou seminárov zahraničných ale aj domácich skúsenejších homeopatov. Mesačne prečítam niekoľko zahraničných homeopatických kníh. Bez tohoto by nebolo možné mať prehľad, nadobudnúť nové skúsenosti a zdokonaľovať sa v homepatickej terapeutickej práci. 

8. Osveta.

Šírim dobré meno homeopatie a odporúčam ju ako jednu z hlavných prírodných a prirodzených metód liečby akútnych aj chronických ochorení. Formou osobných rozhovorov a  verejných seminárov pomáham pochopiť homeopatiu tak, aby sa mohla stať každodennou súčasťou našich životov a mohla nás viesť k ucelému zdraviu a harmónii na všetkých úrovniach.

 

                                                                                                                                           Sofia