Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

NOVINKY

arr3KONTAKThomeopat.liptov@gmail.com... arr3PRIPRAVUJEM - kukni a teš sa:)HOMEOPATICKÉ SEMINÁRE. RIADENÉ MEDITÁCIE. Nakukni do záložky AKCIE. ... arr3HOMEOPATICKÁ DOMÁCA LEKÁRNIČKAAk máte záujem o kompletné zostavenie domácej homeopatickej lekárničky na akútne prípady, prosím...

Homeopatické prípady - zvieratká

 

 

 

Srdečná vďaka, milé čitateľky a čitatelia, že ste nakukli do (nielen) homeopatického blogu. 

 

Chcem vás upozorniť a zároveň poprosiť:


Prípady, ktoré tu čítate a budete čítať nie sú návodom na liečbu popisovaných problémov - každý zo spomínaných prípadov sa môže v praxi odlišovať malinkým odtieňom a tým posunie obraz prípadu do iného lieku a výsledkom môže byť pri rovnakom probléme úplne odlišný liek.

 

Prípady uvádzam preto, aby som vám ukázala široké možnosti použitia homeopatických liekov v liečbe akútnych aj chronických problémov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA

 

 

 

 

 

Pomóóóóóóóóóc, žiarlim!!!

 

 

 

 

 

 

 

"...Na dvojlôžkovej posteli sa pohodlne vyspí šesť mačiek...pokiaľ im tam neprekáža človek..." laughing

 

 

Arwen je krásna, svalnatá mohutná nesterilizovaná 2-ročná mačka, je to ukážková Mňaudáma. Medzi ostatnými mačkami v byte má druhú najvyššiu pozíciu, po mohutnom kocúrovi. Rada dáva najavo, že sa jej treba povenovať, kedy ona uzná za vhodné a vie sa mimoriadne uraziť, keď si ju nevšímate. Vždy využije akútnu momentku, keď má človeka iba pre seba a je si vedomá, že je nielen nad psom, ale aj nad človekomlaughing, aj keď, tým, ktorých má rada, potíšku prezradí, že si v slabej chvíli nechala psom olízať ucho (ale veľmi sa hanbí za tento chvíľkový poklesok).  Keď sa členovia rodiny češú - Arwen sa postaví pred zrkadlo, aby vynikla ona, človek je tak nepostatný. Ale podstatný je, keď sa mačkám pripravuje mäsitý pokrm, Arwen starostlivo dohliada na to, aby jej porcia nebola ani o kúsok ochudobnená, ba čo viac, aby obsahovala aspoň kúsok mäsa naviac, no skrátka spravodlivá gurmánka! 

 

 

Ruju prežíva vždy v maximálnom túlení, mojkaní, hladkaní, vynucovaní si pozornosti ľahnutím na tie najdôležitejšie miesta - počítač, stolička pri počítači, obuvák, topánky, hlavnica, doska na toalete, zásuvka so spodným prádlom v skrini (nikto nevie, ako sa tam dostane). Keď doznieva ruja, je nervózna, nepríjemná, pchká všade okolo a keď nie je niečo po jej vôli, tak aj zavrčí. V priebehu ruje nikdy nemočí vedľa mačacej toalety a ani si nič neznačkuje.

 

 

Keď do bytu prišli mačiatka, Arwen  bola na ne veľmi zlá, až v domácnosti panoval strach, že im ublíži, boli také maličké a krehučké a ona, mohutná slečna, ktorá keby zadrapla...radšej ani nepomyslieť. Celé dni neprestajne pchkala, stačilo, keď mačiatka videla a zúrila, keď sa k nej jedno z nich trošku priblížilo. Keď ruja ustala, striedali sa u nej dni, kedy sa vedela s mačiatkami pohrať s dňami, kedy šlo z pohľadu človeka priam malým o život.

 

 

Keďže veľké výkyvy nálad neustávali, bolo treba jej stav riešiť. Homeopatický liek Lachesis, liek z hada, vo vysokej potencii ju po jedinej dávke tak vyrovnal, že do pár hodín prestali pchkanice, mraučanice a všetky zúrenia a z tety bosorky - Arwenky sa stala pre mačiatka Arwenka - kámoška. Ak by homeopatická liečba nezabrala, bolo by treba uvažovať o jej sterilizácii. To sa našťastie nestalo. Liek nebolo treba do dnešnej doby vôbec zopakovať.

 

 

 

 

             

 

HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA

 

         

 

 

 

 

              Zostavujem homeopatické lekárničky

              pre zvieratá na akútne domáce použitie.

 

 

 

                                         

 

 

 

 

 

HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA

 

 

 

 

 

 

 

Maličké mačiatko s veľkou hnačkou 

 

 

 

 

Albert  Einstein: " " Únikom zo životných útrap môže byť len hudba a mačky."

 

Riadením osudu sa nám do rúk dostal kocúrik, ktorého mal v úmysle, spolu s jeho mačacou sestričkou utopiť jeden pán a tak ukončiť ich mačiatkovské životy, ktoré boli dlhé nie viac ako 5-6 týždňov. Od nás dostal kocúrik kráľovské meno Artuš, o žiadnom inom sme ani neuvažovali a všetky tri baby sme sa zhodli na tom, že mu jednoznačne pristane. Na prvý pohľad krásny, bacuľatý, vypapaný a úplne maličký, tak akurát do dlane, presne, ako jeho sestrička.

 

Pre niekoho by sa zdal ako zdravý, veľa papal, mal veliké bruško, spokojne spinkal. Ale: (nuž, pochopili ste, moje milé čitateľky a čitatelia, že asi by tu nebol jeho prípad, keby tam nebolo to "ale").

 

Artuško nemal krásne vypapané bruško, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať, ale Artuško mal bruško nezdravo nafúknuté a jeho stolica bola veľmi riedka, smradľavá, vychádzala von na niekoľkokrát  a s množstvom nie práve fialkových :) plynov. Papal a papal, ale všetko išlo veľmi smradľavo von, na úžitok mu nebolo nič. 

 

Mačiatko dostalo niekoľko dávok Colocynthisu vo vodnom roztoku v nízkej potencii a jeho stav sa rapídne zlepšil, po dvoch dňoch už bruško nebolo nafúknuté, stolica mala normálnu farbu, konzistenciu a kocúrik nám začal priberať a rásť do krásy doslova pred očami. Na podporu zdravého rastu dostal Calcareu Carbonicu vo vysokej potencii jednorázovo, pretože jeho kostra prezrádzala, že v dospelosti bude Artuš veľkým, silným a svalnatým mačacím fešákom smile.

 

Niekedy stačí naozaj máličko, aby sa nepríjemný stav zvieratka upravil smerom ku zdraviu a v tom dokáže Pani Homeopatia urobiť veľké zázrakywink.

 

 

 

 

 

 

 

 

HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA

 

 

 

 

 

 

 

 

Obličková kolika u kocúra Moccachina

 

 

 

                                                                                 na obrázku už spokojne oddychuje a sladko spinká:)

 

 

Moccachino je mohutný 13-ročný vykastrovaný kocúr, ktorý miluje jedlo, hladkanie a spánok. Aj keď sa rád hrá s hračkami, jeho najobľúbenejšou činnosťou je vylihovanie buď v posteli, buď na deke na gauči alebo v zimnom období na rádiatore. Nemá rád vyrušovanie a zle znáša akúkoľvek zmenu v byte, o ktorý sa delí s ďalšími mačacími spoločníkmi.  Tieto zmeny považuje za akútny šok.

 

 

Okrem toho je veľmi dobrým lečiteľom. A to si nerobím srandu. Tí, ktorí vnímate, akú energiu majú zvieratá, viete, že sú malí a veľkí liečitelia mezi zvieratami. Prosím, nenazývajme sa majiteľmi zvierat, skutočne to nie je správne. Môžeme byť majiteľmi skrine, auta, ale nie zvieratka. Skôr používajme výraz, že sme ich spoločníkmi a oni našimi. Všetky zvieratká sem prišli kvôli nám a tie, ktoré s nami vo veľmi úzkom kruhu, kontakte, napríklad v našom byte alebo dome, žijú, tak majú aj špeciálne miesto v našich životoch aj špeciálnu úlohu.

 

 

A v tomto prípade Moccachino je špeciálnym liečiteľom. Keď ide na nás bolesť hrdla, Moky (ako ho familiárne voláme) si ľahne tesne ku krku, tesne pred menštruačnými bolesťami si Moky ľahne na brucho, pri bolestiach hlavy, si ľahne tesne za hlavu - to je v tom lepšom prípade a niekedy doslova na hlavu, čo je pri jeho hmotnosti vyše 7 kg viac než sranda:), akonáhle sa ocitneme vo väčšom strese, mačky, na čele s Mokym nám idú na pomoc a stres, ktorý by nám ublížil, teda zablokoval energetické toky v tele stiahnu a transformujú cez seba. Keďže sme mali v rodine veľmi ťažké obdobie vzťahov, ktoré nás všetkých preverilo do každej bunky našich tiel. Moky pracoval aj nadčasy. A keďže vzťahy sú na úrovni nášho tela obličky, Moky to schytal v plnej "kráse". Po pár dňoch tvrdej práce Moky sa stočil na stole do klbka a skučal tak, že ho muselo byť počuť až z paneláku von. 

 

 

Ku boxom k homeopatikám mám od toho stola len 4 kroky, prvé dostal Aconitum (začínajúci zápal) vo vysokej potencii, stav sa zlepšil po niekoľkých dávkach  o vyše 50%, ale nestačilo to. Na druhé ráno močil ešte vo veľmi malých dávkach a bolo vidieť, že pri tých vytlačených kvapkách má bolesti. Druhým liekom, ktorý som vtedy zvolila bol Cantharis v nízkych potenciách. Po  viacerých vodných dávkach, ktoré som podávala vo veľmi krátkych časových intervaloch, sa Moky prvý krát hojne vycikal a v celom byte bolo cítiť úľavu. 

 

 

Keď sa v tom našom ťažkom rodinnom období Mokyho koliky opakovali, okrem akútnych liekov, ktoré boli takmer zakaždým iné, som mu začala vo vysokých potenciách podávať jeho konštitučný liek, ktorý pri jeho povahe a telesnej konštrukcii nie je ničím iným, ako Calcareou carbonicou.

 

 

 

 

 

 

HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA 

 

 

 

 

 

 

Kolika koníka Orieška

 

 

 

Tí, ktorí čítate môj blog, už ste isto prečítali článok s názvom Konská kolika, kde pri Balinkovi bol  hlavným indikovaným liekom Mag phoska. V prípade tomto, novom, išlo o iný liek.

 

Jedno ránko, keď vo vzduchu vládla sviežosť čerstvo napadaného sniežika, a ktorý ľahúčko poletoval a  tanec vločiek bol prekrásnym zhmotnením božského kľudu a ľahkosti (teda toho, čo poväčšine ľudí v živote chýba), sme prišli ako vždy nakŕmiť koníky. Tí  z vás, ktrí majú kone, viete, že kone milujú prekvapenia vo vreckách ľudí...kutrajú, pýtajú očami - čo pre mňa máš? A tak, aby ste ich nesklamali, vždy máte po vreckách buď nakrájané jabĺčka, vysušený chlebík. A tak, ako každé ránko, som ich ponúkala pochúťkami. Ale niečo tu nesedelo: najväčší pažravec chýbal. Na prvý pohľad som ho nezazrela ani keď som sa postavila na špičky. A neprišiel ani na zavolanie. Už som v soláre cítila nepríjemné chvenie. Videla som ho, až keď mi kone urobili koridor. Oriešok ležal ako nafúknutý balón vo výbehu a už bolo počuť ťažké, aj keď slabé vzdychanie. Ach jaj, kolika ako z knihy. Pól tonového koňa len tak nepostavíte, a tobôž nie, keď nechce  robí svojou váhou odpor. Bežala som do stajne, kde mám pohotovostnú homeopatickú lekárničku.

 

V striekačke som rozrobila Colocynthis a v pól minútových intervaloch som podávala do papuľky ubolenca. Po piatich dávkach koník sám od seba vstal a začal chodiť, aj keď ešte viac postával, ako chodil, ale na vodítku už chodil priam disciplinovane. Čakali sme ešte na výsledok (tým výsledkom myslím stolicu). Keďže sa koník stále nevyjadroval:), tak som mu podala štyri dávky Nuxky. Tá to pohla tak, že som ledva ustúpila z inkriminovaného miesta:), ale bolo to von. Po dvoch hodinách od začiatku "ležiaceho prekvapenia" sa už koník spokojne, priam pažravo kŕmil senom.

 

Keď si jednoducho zrátate, koľko minút bolo potrebných na to, aby homeopatiké lieky zabali na tak vážny stav a keď si spočítate, aký čas by potreboval veterinárny lekár na príchod, výsledok je jasný.

 

POZOR! Opakujem opäť to, čo som už napísala, aj povedala veľa krát: pokiaľ sa kolika nepohne správnym smerom do pár minút po podaní správne indikovaného homeopatického lieku, volajte všetkým veterinárom, ktorých máte vy alebo všetci prítomní v mobile. Mohlo totiž dôjsť nielen k zauzleniu čriev a  vo veľa prípadoch je nutný aj mechanický zásah veterinárneho lekára.

 

 

 

 

 

 

 

HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC 

 

 

 

Zajka Zojka

 
 
 
 
 
obr. pred liečbou
 
 
 
Mailom ma kontaktovala pani z Bratislavy, ktorá sa už tri roky s láskou stará o zajačicu Zojku.
Dostala som od nej mailom tieto informácie:
 
- ma nafuknute brucho, teraz tazko dycha v dosledku nafuknuteho bruska
-je malatna, ledva sa hybe, alebo skor sa nehybe, hlasnejsie dycha
- vyzera, akoby nemala ani dost sil sa pohnut
- obcas dostane krce, zatrasie nou
- nepije, neje, nechodi na zachod
- distancuje sa od vsetkych, odide do kuta, hlavou k stene, vyhladava samotu ( inak je to velmi spolocensky zajac, sedi pri nohach a nepohne sa od nas,vyhladava spolocnost a doslova si prosi, aby ho niekto hladkal- pride si vypytat)
- dnes dostala infuziu, ktora ju prebrala a asi hodinu bola cula, infúzka vyprchala a uz len lezi a ledva dycha
- posledne mesiace jedava uplne malo
 
 
Vzhľadom na nie práve najsprávnejšie stravovacie návyky slečny Zojky, som ako prvý liek zvolila Nux vomicu a následne na doliečenie Colocynthis.
 
Informácie od pani z Bratislavy po liečbe:
 
- zajo je v poriadku, pyta si uz papat, aj pije, cika, je uz opat spolocenska
- beha, je cula, zvedava
 
 
Zajka Zojka po liečbe, obrázok:
 
 
 
 
 
Stravu som pre Zojku nastavila tak, aby bola pre ňu nielen chutná, ale najmä užitočná, prínosná a zdravá.
 
 
 
 
 
 
HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA  
 
 
 
 
 
 
 

Ako homeopatia pomohla novorodenému kozliatku

 

 

Stalo sa, roku pána , 2016-teho. Napriek našim všemožným zábranám a opatreniam sa plemenník Karol I. dostal (predčasne) k Matildiným dvojčatám, Meride a Máničke a jeho tajná akcia bola viac ako plodná...

Mánička nám porodila 6.11. Maňušku. A Merida na pôrod ešte len čaká. Maňuška sa narodila predčasne a veľmi maličká, keď sme ju chytili na ruky, bola samá kosť a koža, mala načuchranú, jemnú a hustú srsť, preto se jej dali meno Maňuška. Jej nôžky boli krivé a zadné výrazne pripomínali písmeno X, zle chodila, mala chybný postoj, ktorý jej bránil v pití mliečka. Bola len o niečo vyššia ako nízke kŕmne vedro pre koníky, teda merala niečo vyše 12 cm. Veľmi sa snažila a chcela žiť. Mamina Mánička je veľmi mladá kozička a samozrejme Maňušku odmietala, prvé hodiny doslova nevedela, čo s ňou, museli sme pomôcť.

A aby sme pomohli aj kozliatku, nasadlila som mu konštitučnú homeopatickú liečbu, ktorú Maňuška dostala do 24 hodín od narodenia, následne dostala ešte 3 dávky lieku a po 3 týždňoch z krehkého stvorenia bolo silné a schopné kozliatko s pevnými a rovnými nôžkami, črtajúcimi sa rožkami, ktoré sa už okrem mliečka kŕmilo aj voňavým sienkom a nielen v boxe s maminkou ale už chodí aj k susedovi Markovi na večeru.

Vďaka, pani HOMEOPATIA :) 

 

 

 

 

 

 

 

HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA

 

 

 

 

 

 

Konská kolika

 

 

 
V jeden deň poobede mi volali od koní, že Balinka museli " vrátiť do výbehu, bol spotený ako myš... a začal sa kopať do brucha ...teraz si ľahol... ideme za ním, zavoláme za chvíľku..."
 
A tak, ja, ktorá som bola niekoľko kilometrov od stajne vzdialená a bez možnosti tam okamžite prifrčať som bola ako na ihlách, kým budem mať pokračovanie obrazu toho, čo sa deje. Minúty sa mi v takýchto prípadoch zdajú ako hodiny... Nevieme z čoho, ale Bali mal poriadnu koliku. Každý koniar, aj ten začínajúci vie, že kôň pri kolike nesmie ľahnúť, mohol by to byť jeho koniec. Prvý protikolikový liek, ktorý by nemal chýbať v konskej homeopatickej lekárničke je Magnezia phosphorica. Tým, že jej hlavnou indikáciou v akútnom stave sú práve kŕče, je jej voľba ako prvého lieku, keď nevieme príčinu koliky, zrejmá. Aj keď s veľkými problémami a protestami, koník musí!!! chodiť. A tak, aj keď Balinko nemal na prechádzku žiadnu chuť, musel ísť. Pripli si ho ku sedlu iného koníka, Sunynka a chodili s ním hodinu po lúke dávajúc pozor na to, či mal stolicu, či sa prestáva potiť, či sa mu vytráca apatia. Liek si vzali v striekačkáchso sebou a v priebehu hodiny ho Balinko dostal ešte tri krát. Z vychádzky sa vrátili so správou, že koník je síce unavený, ale vykakaný a bez bolestí. Po dvoch hodinách oddychu pod prístreškom sa Balinko napapal a podvečer už bol úplne v poriadku. Opäť môžem povedať: "Veľmi ti ďakujem HOMEOPATIA."
 
Pokiaľ nevieme z čoho kolika vznikla, a ak sa nejedná o vážnu patológiu, tak Mag phoska buď spazmy povolí, alebo v začiatku koliky zmierni bolesti a následne ukáže iný obraz lieku, ktorý musíme vedieť správne rozpoznať, aby sme potom podali.
 
Protikolikové lieky ako prvá pomoc pri koníkoch, kým príde, alebo ak (ne)príde veterinár (žiaľ máme z minulosti aj negatívnu skúsenosť):
 
1. Magnezia phosphorica
2. Colocynhtis
3. Nux vomica
4. Dioscorea
5. Plumbum
6. Carbo vegetabilis
7. Bryonia
8. Belladonna
 
Opäť upozorňujem na skutočnosť, že bez dokonalej znalosti MATERIA MEDICA homeopatické lieky nesmieme podávať.
 
 
 

 

 

 

HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA

 

 

 

 

 

 

Oskarko a rozštiepená lopatková kosť

 
 
 
 
 
 
 
 
Keď som raz prišla o stajne, deti na mňa kričia: Teta Sofia, teta Sofia, Oskarko strašne kríva, labku vlečie za sebou a nedá sa ani pohladkať!!!"
 
S nádejou, že deti trocha preháňajú som zrýchlila krok. Žiaľ, to, čo som videla bolo horšie ako to, čo som počula a predstavila si... Oskarko, náš stajňový managér, kocúrik, ktorému sme po tom, čo ho ľudia vyhodili, poskytli domov, bol v strašnom stave. Ľavú prednú labku vláčil za sebou a bolestivo kričal, najhoršie, že sa nedal vôbec chytiť, aj keď je to inak mazna vymaznaná. Trvalo veru pár hodín, kým som ho doslova odlovila v situácii, kde si ma po strane nevšimol (zadriemal v bolesti) a mohla som sa k nemu priblížiť. Labka bola opuchnutá, neskutočne citlivá na dotyk a iba vďaka tomu, že ma má Oskarko veľmi rád, nemám odhryznutý palec a vyškrabané oči :) . Vyzeralo to zle, ale rozsah poškodenia som za tú chvíľku nedokázala posúdiť. Ako prvé dostal  Arnicu vo vysokej potencii, aby som mu zmiernila bolesti.
 
Poprosila som jednu veľmi milú pani doktorku reumatologičku, aby mi s tým pomohla. Jej záver znel: rozšiepená lopatková kosť tesne pri kĺbe. No zbohom! To by chcelo fixáciu, ale ako zafixovať kocúrovi v prvej ruji prednú labku a dať ho do kľudového režimu??? Toto bolo nemožné, aj keď som si všetko na nete naštudovala a pripravila. Tak toto nedám, tým som si bola istá. Oskarka nezavriem, miluje voľnosť, aj keď väčšinu dňa preleňoší na slniečku a keď je chladnejšie, zahrabe sa do sena a potom nás odtiaľ loví. A aj keď som zostavila homeopatické denné dávky a postup liečby, tak Oskarko napriek bolestivosti labky o troch skackal plniť si svoje pánske povinnosti. Vždy som bola zvyknutá na systém v podávaní liekov, malo to postup a logiku. Tento prípad ma však naučil, že ak zvolíme správny postup liekov a správne lieky je jedno, aj keď sa jedná o akútny stav, liečba zaberie, aj keď je liek podávaný nepravidelne.
 
Arnicu dostával prvé dni vo vysokých potenciách. Bohužiaľ som musela na 3 dni odcestovať na seminár, aj keď sa na semináre vždy veľmi teším, keď sa niečo deje v stajni, odchádzam s veľkou úzkosťou. Nevedala som, ako to bude s labkou vyzerať ďalej, tak som prvý krát v živote siahla po polykompozite Traumeel a nariadila som rodine, nech mu dávajú rozpustené tablety vždy, keď ho uvidia. O 3 dni bol jeho stav o trošku lepší. Nasledovala kúra Bellis-kou vo vysokej potencii a následne na doliečenie v nízkej potencii Symphytom. Následne dostal vysokú potenciu svojho konštitučného lieku, Calcareu Carbonicu.
 
O niekoľko týždňov po úraze (zrejme ho nejaký "milý" človek celou silou buď kopol, alebo udrel motykou, lopatou a podobne) Oskarko behal bez bolestí a problémov, aj bez pravidelného podávania liekov a fixácie sa mu labka prekrásne  a na prekvapenie všetkých zúčastnených zhojila a je taká, akoby na nej žiaden úraz nikdy nebol. Oskarko nás aj naše koníky naďalej a v zdraví stráži.
 
 
 
 
 
 
 
HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA
 
 
 
 
 
 
 

Valentínske prekvapenie

 

Už cítiť v ovzduší čoraz častejšie pani JAR, aj keď náš Liptov je medzi poslednými, ktorý na jarné slniečko reaguje, horšie je na tom už iba Orava :)
 
Ale keď bruškatá kozička cíti jarné počasie a smejúce sa slniečko, nemá na čo čakať:)...a tam sa naša Sonička rozhodla, že nám na Valentína pripraví krásny darček, vlastne darčeky boli hneď dva. Večer, 13.2. už bola trochu nepokojnejšia a hľadala si miesto pre svoje obrovské brušulo. Keďže Soňa nikdy nemala dvojičky, tak sme s takouto možnosťou ani nerátali. Začala pomekávať, tak sme tušili, že sa čosi v noci udeje...ráno nás vítala v stajni prvá VALENTÍNKA v podobe malej silnej kozičky Valentínky, nuž, aké iné meno sme jej mali dať? Inak to ani nešlo. Ale bruško ostávalo veliké a tak sme čakali, ako sa Soňa ešte vyjadrí...o pár hodín neskôr sa narodilo daľšie valentínčatko, VIKTORKA. Takže k AMORKOVI od Meridy pribudli sestričky kozičky. Nevieme, či to sú všetky naše jarné bahniatka, alebo k nim ešte pribudne Eliškine kozliatko. Keď sa narodí kozliatko silnej stavby s hrubými kosťami, silnými nôžkami, jeho prvým liekom je Calcarea Carbonica, tá, podaná do 24 hodín po narodení zabezpečí nielen zdravý vývoj, ale ochráni malé kozliatko aj pred červami. Pri kozliatkach inej konštitúcie musíme voliť z liekov Calc Phos alebo Silicea, toto sú tie tri hlavné popôrodné mláďatkovské lieky. Záleží od konštitúcie a samozrejme s odhľadom na to, ako prebiehal pôrod prichádzajú do úvahy aj ďalšie lieky. 
 
 
Vitajte na svete, drobčekovia a prajeme Vám len zdravie a šťastie!
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA

 

 

 

 

 

 

Vytlačený konečník u psíka

 

 

Deň bez homeopatického prípadu nie je správnym dňom, aspoň pre mňa:).

Cez víkend sú to zvyčajne a samozrejme akúťáky. Takmer vždy sa niečo prihodí a keď je obed a nič, už ma svrbia homeopatické tykadlá :) ... vtedy bol obed a ja som sa začala mrviť a svojimi vibráciami som musela stoj, čo stoj už niečo opäť pritiahnuť. Tentokrát to bol bolestivý a vytisnutý konečník u maličkého psíka. Pribehla moja staršia dcéra a prosí: "Maminka, volal mi kamarát Peťko, že v kontajneri našiel v zapnutom ruksaku, v ktorom bolo nakakané a nacikané maličké šteniatko, a že má vytisnuté črievko a plače... idem za ním, popýtam, sa, pofotím ti psíka, však pomôžeš?".... Hlava mi už išla na plné obrátky, ale čakala som na bližšie informácie. Nemusela som dlho. Dcéra, čo by už homeopaticky vyškolená, prišla so všetkými symptómami: psík je malá slečna, podľa zúbkov má niečo vyše 6 týždňov, je vystrašená, vidieť jej to na očkách, v batohu, v ktorom ju Peťko našiel bolo strašne nacikané a nakakané, hneď, ako ju vybral, zvracala, ale to zrejme od tých výkalov a smradu, dali sme jej napiť, najesť, potom už nezvracala, má ale akoby nafúknuté bruško, a konečník jej vyčnieva asi 2 cm von, vidieť, že je červený, rozboľavený, opuchnutý, skrátka vytlačený von a bolí ju to. Po vykakaní, s bolesťami a na niekoľkokrát sme museli konečník mechanicky zatlačiť. Je uskučaná, je ale strašne zlatučká. Veterinár povedal, že ak sa jej to bude vysúvať, treba ju utratiť...."

Vypýtala som si čas (dcéra si uvarila kávu a trpezlivo čakala)... namiešala som liek do flasky s vodou bez alkoholu (ktorý zvieratká prirodzene odmietajú) a s inštukciami ohľadom podávania som ju vyprevadila na cestu opäť za šteniatkom. Maličkej slečne som namiešala IGNATIU, bola dokonale v jej obraze: šteniatko, emočný šok, stres zo zmeny prostredia, zmeny majiteľa, opustená, uskučaná... nech sa v takomto stave u maličkého stvorenia vytvorí akákoľvek patológia, treba mať na mysli celkový obraz, v ktorom sa bytosť nachádza.

Do dvoch dní bolo šteniatko plne v poriadku, skučkanie prestalo, konečník už ani pri kakaní nevyčnieval a nebolo ho treba zatláčať mechanicky. Maličká získala domov a skvelého parťáka do života. A to je na toto celom príbehu to najdôležitejšie.

 

 

 

 

 

 

HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA

 

 

 

 

 

Korytnačiak Žofko - neprijímanie potravy

 

 

 

Korytnačiak Žofko má už takmer 20 rokov, je to vodná korytnačka, prežívajúca svoj pokojný život vo veľkom akváriu, ktoré je naplnené vodou, aby si mohol plávať, mal dostatok pohybu a bol stále vo forme. Korytnačky veľmi radi plávajú, v moriach a oceánoch prelávajú denne desiatky, stovky kilometrov a sú takmer neustále v pohybe... preto ma udivuje, prečo ľudia chovajú doma korytnačky v maličkých akváriách s troškou vody.

Keď Žofkovi umrela z neznámych príčin životná družka, ktorá s ním žila v akvárku, po istom čase, keď sa nám zdal smutný a skleslý, zavolala nám jedna známa, či nechceme korytnačiu samičku. Ako na zavolanie. Madam dostala meno Madam:) a dva roky si pekne so Žofkom nažívali... ale jedného dňa... všimli sme si, že pán Žofko sa pred ňou schováva poza filter, pchá sa pod ohrievač vody... nechápali sme a tak sme pozorovali... Madam začala byť (zrejme tým, že dospela) veľmi na neho agresívna, a kým sa nám podarilo zohnať druhé akvárko, prestavať poličku na obe akváriá.... muselo dôjsť k niečomu, čo sme nevedeli a nevideli... Žofko prestal jesť a hlavu mal neustále naklonenú na jednu stranu... výpadky jedenia sa môžu u korytnačiek vyskytnúť, ale trvajú deň, dva, takisto sa môže vyskytnúť krátkodobo znížený záujem o potravu... ale Žofko prestal jesť úplne a viditeľne chradol... denne som s ním bojovala v jednej ruke špáradlo, v druhej striekačka s rozmixovanou rybou, jedno kŕmenie = dve hodiny... toto bolo v začiatkoch mojej homeopatickej Cesty, pred viac ako 8 rokmi a ja som bola zúfalá, nevdela som pochopiť, prečo neje a slabne. Podala som ARNICU, s nádejou, že Madam Žofka nejako zranila, nič, žiadne zlepšenie, stav sa nemenil a ja som začínala byť z nekonečného boja pri kŕmení už unavená. V hlave sa mi motali polychresty a nič mi nenapadalo. Ako mám vypozorovať u korytnačky nejaké symptómy? Žiadna mimika, žiaden zvuk, pomalý pohyb.... a vtedy mi docvaklo!!! :) Žofko dostal opakovane CALCAREU CARBONICU, vo vysokých potenciách opakovane do vody, na striedačku po týždni so Schusslerovou soľou Siliceou. Po pár dňoch začal byť živší a začal sa konečne zaujímať o potravu. Odvtedy je stále v poriadku, ale v akvárku kraľuje sám, a majú s Madam akváriá oproti sebe, pre istotu. Aký iný liek by tak krásne a základne vystihoval  pevnú, silnú a pomalú korytnačku, keď nie CALCAREA CARBONICA?

 

 

 

 

 

 

HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA  -  SOFIA MARKOVIC  -  HOMEOPATIA

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 

V tejto kategórii nie je zatiaľ žiadny článok.