Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

NOVINKY

arr3KONTAKThomeopat.liptov@gmail.com... arr3PRIPRAVUJEM - kukni a teš sa:)HOMEOPATICKÉ SEMINÁRE. RIADENÉ MEDITÁCIE. Nakukni do záložky AKCIE. ... arr3HOMEOPATICKÁ DOMÁCA LEKÁRNIČKAAk máte záujem o kompletné zostavenie domácej homeopatickej lekárničky na akútne prípady, prosím...

Homeopatické prípady - ľudia

 

 

 

Srdečná vďaka, milé čitateľky a čitatelia, že ste nakukli do (nielen) homeopatického blogu. 

 

Chcem vás upozorniť a zároveň poprosiť:


Prípady, ktoré tu čítate a budete čítať nie sú návodom na liečbu popisovaných problémov - každý zo spomínaných prípadov sa môže v praxi odlišovať malinkým odtieňom a tým posunie obraz prípadu do iného lieku a výsledkom môže byť pri rovnakom probléme úplne odlišný liek.

 

Prípady uvádzam preto, aby som vám ukázala široké možnosti použitia homeopatických liekov v liečbe akútnych aj chronických problémov.

 

 

 

 

HOMEOPATIA    -    SOFIA MARKOVIC    -    HOMEOPATIA    -   SOFIA MARKOVIC    -    HOMEOPATIA

 

 

 

 

 

 

 

 

Náš syn je gambler!

 

 

 

 

 

 

Do mojej poradne sa dostavili rodičia zo Západného Slovenska spolu so svojím, 9 ročným synom Erikom. Erik je silnejší, vyšší chlapec, ktorý je na začiatku nášho rozhovoru tichý ale ponervóznejší, po desiatich minútach prosím otca o dovolenie, aby sa mohol hrať na mobile hry, lebo sa nudí. Pred naším stretnutím som sa dohodla mailom s rodičmi, nech ho nechajú správať sa na konzultácii bez ich obmedzení a slovným napomenutí. Keď sme mali za sebou úvod konzultácie, poprosila som maminku, aby vzala Erika do mesta a nechala ma prekonzultovať problém s jej manželom, aby som tak získala pohľad na situáciu aj z jeho strany, nakoľko s maminkou som sa stretla osobne už pred niekoľkými týždňami, keď prechádzala služobne cez Liptovský Mikuláš. Onedlho na to, ako sa zatvorili za nimi dvere, dal si Erikov otec ruky do dlaní. Bol ticho dlhé minúty.

 

"...viete, veľmi ma to mrzí...už ako malý nastúpil do školy, presedel za počítačovými hrami more času, teraz hrá už ai 3 roky sieťovky...ale....viete, aká je doba, je jedináčik, obaja sme od rána do večera v práci, pomedzi prácu ho zo školy privezieme domov, dáme mu najesť, vrátime sa do práce a obaja večer domov, do družiny chodiť nechce. Dohliada susedka, ktorá je doma na materskej. Starých rodičov máme veľmi ďaleko, a keďže každý z nich ešte pracuje, nemáme ich pomoc k dispozícii. Syn je od malička IT hlava, má 9 a už sa sám učí programovanie... ale v žiadnom prípade som si neprial, aby počítaču prepadol....(následne bol otec hodnú chvíľu ticho)...viete, to má určite po mne, bol som gambler, dlhé roky som hral sieťové počítačové hry, chodil som neskoro spávať a ráno vstával o tretej, štvrtej, namiesto o šiestej, len, aby som v hre nezískal horšiu pozíciu...skončil som keď mal syn tri roky...akoby som videl za tým počítačom seba, keď sa mu prihovorím, používa presne tie isté frázy, aké som používal ja ešte pred piatimi rokmi...ja som sa bol liečiť...a verím, že som to zvládol...že sa mám pod konrolou, ak mi rozumiete...a kým som bol slobodný, tak som chodil aj do kasín a hracie automaty som nevynechal ani jeden deň, zarábal som, aby som hral...k tomu alkohol, cigarety, presne ako môj otec, moja mama sa utrápila, zomrela na infarkt, otec sa o rodinu nestaral...cigariet a alkoholu som sa vzdal, keď som stretol moju manželku, ona je anjel, nemala to ľahké, ani v živote, ani so mnou, ale jej láska mi otvorila iné dvere, ktoré som dovtedy nepoznal...som jej veľmi vďačný a nechcem, aby sa mi rozpadla rodina, aby moja žena trpela, ani kvôli mne, ani kvôli synovi, ak mi rozumiete...viem, že sa trápi, chcela odísť z práce, aby sa venovala Erikovi, ale nemôžeme si to z finančných dôvodov dovoliť, prachy vládnu svetom...nechcem mu počítač vziať, používa ho aj na rozumné vei, vypracúva do školy krásne projekty a triedna učiteľka manželke vravela, že nimi obohacuje celú triedu...len by sme boli radi, aby to pre neho nebola droga, závislosť... "

 

Potom som hodinu hovorila s Erikom.

 

Erik má rád sladké a je to na ňom už poriadne vidieť, okrem toho je top v jeho strave vyprážané jedlo a hranolky. Pri počítači má vždy hŕbu papierov a odpadkov zo sladkostí. Neporiadok okolo seba ani nevníma. Riadi mamina, kým by sa on pribral k poriadku, ona už má dávno poriadené a robí inú prácu v domácnosti. Nie je čas vyčkávať, kým sa mladý pán pohne. Času je na všetko málo. Ani špinavé tričko alebo ponožky mu nevadia, vedel by chodiť aj týždeň v tých istých ponožkách. Erik sa zdá byť spokojný. Keď má počítač a jedlo, je všetko v tom najelpšom poriadku. Na vytiahnutie zo svojho pohodlia reaguje podráždene. Na slnku sa mu na pokožke em tam vyhodí nejaká vyrážková rekacia, ale mamina to zatiaľ neriešila, lebo vždy to trvá len  pár dní, aj keď to svrbí. O tom, že sa nerád sprchuje, mamina ani nechce hovoriť. Sú to, podľa jej slov, poriadne nervy dostať ho do sprchy.

 

Liečbu som začala Sulphurom 200C, následne Erik dostal Sulph LM1, LM2, Calcareu Sulphuricu. 

 

Po roku a pól bol z neho inteligentný junior:), ktorý síce sedel rád za počítačom, ale už nebol otrokom počítača, ale počítač sa stal jeho sluhom:), úlohy si jednoducho vymenili. Zlepšil sa v poriadku, maminka mohla čas, ktorý venovala upratovaniu po Erikovi využiť na oddych alebo na čítanie dobrej knihy. Nestal sa z neho zatiaľ žiadny vrcholový športovec, ale s kamarátmi začal navštevovať aikido a zhodil pár kíl. Takisto pozmenil stravovacie návyky. Zmeny sa diali pomaličky, po malých krôčkoch, ale výsledkom je veľký skok.

 

 

 

Je však veľmi dôležité si uvedomiť, že deti, od nás rodičov, chtiac -nechtiac kopírujú. Všetko, čo robíme, ako sa správame v určitých situáciách si zapisujú (presne tak, ako sme to robili my) do svojho podvedomia, v limbickom otlačku, v aure následne vzniká presný zápis tohoto - teraz nášho - správania sa alebo riešenia dannej situácie. V dospelosti potom z týchto svojich "zápisov a ťahákov" čerpáme reakcie, ktoré považujeme za svoje vlastné :"Aká matka, taká Katka. Aký otec, taký syn."  Nie je jednoduché za z týchto zaznamenaných a vpečatených reakcií vymaniť a ruku na srdce - koľkí z nás, rodičov si v duchu nepovedia, aj keď nahlas je to veľmi ťažké priznať - "Bože, veď ja som, ako môj otec...ako moja matka!"

 

Ak nejaký chlapec vyrastal v rodine, kde sa otec nestaral o rodinu, je jedno, či bol za tým alkohol, túlavé topánky, milenky, žiarlivosť, gamblerstvo, nezodpovednosť... tento chlapec preberie od otca vzorec správania sa, že o rodinu nie je podstatné sa postarať. Aj keď si s láskou založí rodinu, príde u neho k nejakej krízovej situácii - napríklad k prepracovaniu, k vyhoreniu kvôli nedostatku financiií v rodine alebo k nedostatku voľného času na záľuby a toto málo stačí na to, aby sa "chlapec" so vzorcom správania, ktorý spomínam hore, bez výčitiek svedomia rodiny vzdal. Nie je vôbec schopný uvedomiť si to, že kráča v stupajách svojho otca, nemení svoje prijaté pohľady na rodinu, na dôležitosť / nedôležitosť rodiny a tak, ako sa rozpadla rodina jeho otcovi, aj on je nosičom "otlačku rozpadnutej rodiny". Toto sa však nestane, keď si to "chlapec" uvedomí.

 

Pokiaľ na sebe v dospelosti nepracujeme a pokiaľ to nenaučíme aj naše deti, vzniká bludný kruh spomínanej slovenskej múdrosti. Práca na sebe je na prospech nielen nás, rodičov, ale je to obrovská devíza pre naše zrkadlá - naše deti.

 

 

 

 

 

 

HOMEOPATIA    -    SOFIA MARKOVIC    -    HOMEOPATIA    -   SOFIA MARKOVIC    -    HOMEOPATIA

 

 

 

 

 

 

Hodí sa na zem a vreští, čo jej pľúca stačia

 

 

 

 

 

Malá Dominika je dieťa, ktoré prišlo o všetky kamarátky na detskom ihrisku, ktoré je medzi panelákmi, kde mladá rodina býva. Je nervná, panovačná, zúrivá. Nevie vychádzať s deťmi a neposlúcha rodičov. Maminka aj otecko sú z nej, jednoducho a narovinu - na nervy. Nech robia, čo vedia a čo im sily stačia, malej Dominike nevedia vyhovieť. Jej reakcie sú extrémne predráždené a nervózne. Maminka to znáša o to ťažšie, že sama je veľmi jemná a kultivovaná, bojuje sama so sebou, keď má ísť s malou von, lebo denne je spoluúčastníčkou zúrivých výstupov malej dcérky...

 

 

"Dominika bola ako maličké dieťa oveľa živšia, ako jej rovesníčky, aj ako švarginine deti, chvíľu neposedela, stále sa musela pesúvať z miesta na miesto, ja som nikdy nezažila to, čo mi hovorili iné maminy - že si mohli čítať knihu, kým sa ich dieťatko samé hralo aj dve hodin, no, uf, tak ja neviem, čo to je...a, úprimne, ja už som tak s nervami na konci, že nie som schopná sa sama ani len sústrediť na prečítanie mailu od maminy, ktorá momentálne žije v zahraničí. Tým, že nechcem byť na malú nervná, tak všetko dusím v sebe  bojím sa, aby som raz nevyletela, neskričala na ňu, alebo jej jednu nedala po zadku...prepáčte, ja fakt nie som tento typ, ale je toho na mňa moc. Muž je od rána do neskorého večera v práci, musí mať dva zamestnania, chceme si postaviť domček. Jeho nechcem zaťažovať, má toho za celý deň dosť. A tak všetko dusím v sebe a modlím sa, nech je Dominika aspoň v nedeľu, keď sme spolu celá rodina kľudnejšia a nešíri nervozitu. Nie vždy sa to však podarí."

 

Pýtam sa na fyzické problémy, ale podľa maminkiných slov Dominika nemá narušený imunitný systém, raz mesačne má sople, 3-4 x ročne kašle, ATB brala len 2x, čo je podľa maminky na 4-ročné dieťa pekné. Maminka sa vyhýba, pokiaľ je to možné, chemickým liekom a na kašeľ používa prírodné sirupy a bylinné čaje.

 

Liekom pre malú Dominiku bola kamilka. Po jednej dávke Chamomilla vo veľmi vysokej potencii sa správanie malej slečny otočilo o 360 stupňov a z Dominiky bolo nielen krásne, ale aj veľmi milé dievčatko. Po pól roku sme liek opakovali a celkovo dostala Dominika 3 dávky vysokej potencie spmínaného lieku. Následne už liek nebol potrebný. 

 

 

 

 

 

 

 

 HOMEOPATIA    -    SOFIA MARKOVIC    -    HOMEOPATIA    -   SOFIA MARKOVIC    -    HOMEOPATIA

 

 

 

 

 

 

 

Bez trémy neviem pohostiť návštevu

 

 

 

"...Mám problém s tým, že aj keď sa na každú návštevu, ktorá ku nám príde veľmi teším, nie som v stave zvládnuť túto situáciu bez totálneho stresu, ktorý takmer hraničí s nervovým kolapsom. Všetci ma chvália, že som výborná hostiteľka, že jedlo, múčniky, nápoje sú výborné a pripravené, s láskou, krásne pripravené, naprik tomu si v tomto neverím, stále sa cítim hodnotená a mám pocit, že keď niekto ide na wc, tak ma tam ohovára a kritizuje..."

 

 

Mladá žena, ktorá má 30 rokov, žije v krásnom harmonickom vzťahu s manželom, ktorý má vysoké postavenie, ona sama pracuje ako vysoký managér. Prácu, ktorá by bola pre niekoho veľkým stresom, zvláda pani Miriam ľavou zadnou. Pôsobí milo ale sebavedome a vnútorne pevne...až kým nehovorí o situácii, že má k nim prísť návšteva, vtedy sa začne triasť, ruky má spotené, steká jedna malá slzička...

 

"Plačete pri strese?"

 

"Nie, akoby som nevedela plakať...asi je to výchovou, rodičia pracovali vo vojenskej službe, výchovu som mala prísnejšiu, viem, že mali radi, ale nemala som príležitosť spoznať to, že môžem pomenovať city  pocity, nepoznala som objatie ani od mamy, ani od otca....teraz to vyzerá asi blbo...mali ma radi, a viem, že aj teraz majú...len...plač bol považovaný za veľkú slabosť...preto neplačem, vynerváčim sa najmä vnútorne, ale neplačem..."

 

"Fyzické problémy?"

 

"Napriek veľmi drahej a kvalitnej zahraničnej kozmetike, ktorú mi vozí manžel zo zahraničných ciet, mám veľmi suchú pokožku, nielen na tele, ale aj na tvári, mám obdobia, keď vôbec nepijem, a potom mám obdobie, kedy pijem aj 6 litrov čaju a vody denne, kávu pijem obmedzene, zaťažuje mi trávenie. Ale sem tam...no, úprimne, mám obdobie, kedy pijem alkohol, najmä, keď som sama, manžel je niekedy veľmi dlho na služobných cestách, je mi smutno a otupno, ale, ako som povedala, neplačem, pustím si hudbu a nalejem niečo, čo ma uvoľní..."

 

"Iné fyzické problémy?"

 

"Tŕpnu mi niekedy ruky a pociťujem tlak v obličkách, niekedy mám veľmi silný a inokedy veľmi slabý menzes...inak nič...zatiaľ dieťa neplánujeme, možno o 5-6 rokov..."

 

 

Miriam dostala Nat mur vo veľmi vysokej potencii, prvé zlepšenie hlásila o 2 týždne:

 

"...viem, že ešte nemám termín kontroly, ale rada by som Vám stručne napísala, že som po prvý krát v živote zvládla bez jediného zaváhania a zlého pocitu pripraviť dosť náročnú hostinu pre manželovho zahraničného obchodného partnera, z ktorej by som sa pred tým asi zosypala, chcem Vám poďakovať..."

 

 

Miriam liek vo zvýšenej potencii užila ešte dva krát a suchej pokožky, smútku (keď manžel bol na služobnej ceste), a najmä trémy z návštev sa zbavila.

 

 

 

 

HOMEOPATIA    -    SOFIA MARKOVIC    -    HOMEOPATIA    -   SOFIA MARKOVIC    -    HOMEOPATIA

 

 

 

 

 

Nočné mory malej slečny Hanky

 

 

 

 

 

Haničkina maminka ma kontaktovala cez skype, nakoľko sú z veľkej diaľky, Slováci žijúci v zahraničí. Malá slečna Hanička je šikovné a krásne čiernooké a hnedovlasé dievčatko s hustými kučeravými dlhánskymi vlasmi v predškolskom veku. Už vyše roka sa celá rodina v nepravidelných intervaloch - raz lepšie, raz horšie, trápila s nočnými morami malej princezničky. 

 

Najhoršie stavy prichádzali okolo pólnoci a malá Hanička sa budila spotená ako myš, vrieskala, bila okolo seba rukami aj nohami, rodičov vôbec nespoznávala a často sa pritom, alebo tesne predtým bola pocikaná. Nevedela povedať, čo sa jej snívalo. Neuvedomovala si, že príšerne kričí.

 

Hanička je jemné dievčatko, ktoré nemá konflikty a miluje rodinu, mamku, tatka, starých rodičov, sestričku Janičku. Imunitný systém nemá narušený, nie je očkovaná a jeden - dva krát ročne má horúčku 38-39 st.C, sem tam pri nachladnutí po kúpaní v chladnejšej vode soplíky. Nie je nervózna, máličko, (podľa maminky) netrpezlivá, ale bez záchvatov zúrivosti.

 

V hlave sa mi začali víriť názvy liekov, ale od ničoho konkrétneho som sa nevedela odraziť. Popýtala som sa maminky na etiológiu. Maminka si nič nevedela vybaviť, ani nič určiť. Na pacientov netlačím a len rešpektujem to, čo mi povedia, ale v tomto prípade som tušila niečo za prípadom a tak som sa rozhovorom stále vracala k maminkiným spomienkam, keď Hanička bola ešte oveľa menšie dieťatko.

 

A našli sme, maminku som mojimi otázkami viedla tak, že sama problém našla, pomenovala a porozprávala mi : keď Hanička bola vo veku približne jeden rok, ešte samostatne nechodila, bola v športovom kočíku. S maminkou bola vo veľkom supermarkete. Mamina nemala na veľký nákup veľa času, preháňala sa pomedzi police supermarketu, zrazu si spomenula na to, že potrebuje poslednú vec, ktorá je o uličku ďalej, a vtedy sa to stalo - maminke sa zdalo nepraktické kočík spolu s preplneným nákupným košíkom ťahať kvôli jednému sáčku cez dlhú policu. Odbehla. Vrátila sa za necelú minútku, malá bola v kočíku, hrýzla rožtek a maminku ani nenapadlo, že sa mohlo niečo stať. V tú noc mala Hanička prvú nočnú moru. A na dlhé roky aj jedinú. A tam bol kameň úrazu. Mamine ani nenapadlo spájať to s týmto zážitkom.

 

Tak sa pozrime z výšky na tento moment očami ročného dieťatka. Mamina a tatino sú jeho jediné pevné body. Ako duša, si dieťa vyberá rodičov, aby práve s týmito rodičmi strávilo život a pomocou nich prešlo skúškami života, ktoré si zvolilo. Avšak dieťa potrebuje mať neustálu istotu, že obaja rodičia sú tu pre neho. Neustálu znamená, nepretržitú. A pri jemnejších dušičkách stačí pár sekundová neprítomnosť oporného stĺpu (maminky, tatinka) a ajhľa - problém sa uloží do podvedomia dieťatka, hoci naň v tom aktuálnom momente nemusí dieťatko reagovať vôbec negatívne, resp. reaguje nie vyhrotene. A my, rodičia v bežnom živote na túto "nepodstatnú blbosť" zabudneme. " Veď na to dieťa nereagovalo extrémne, extrémnejšie reaguje na to, keď nedostane lízatko."  Ale stačí niečo, opäť to môže byť úplne bezvýzmná vec, ktorá s tým, v podvedomí zapísaným, zážitkom zarezuje a je tu problém. No a priznajme si - my skutočne (pokiaľ nie sme jasnovidní), nevieme, aký blok sa z tej - ktorej situácie u dieťatka (a dokonca to nevieme ani u seba) vytvoril.  Niekedy stačí pár sekúnd - dieťa sa ocitne samé, v tme (čo je pre neho neznámo) bez svetla (čo je pre neho istota zhmotnená rodičmi). 

 

 

V tomto prípade, sa problém vyriešil skutočne ako mávnutím zázračného prútika - podaním jedinej dávky Stramonia vo veľmi vysokej potencii, Stramonium vyliečilo bod zlomu, bod tmy, pôsobilo priamo etiologicky.

 

Nie vždy však je možné prípad s nočnými morami vyliečiť takto jednoducho, zvyčajne je potrebná liečba trvajúca niekoľko mesiacov a teba podať viacero homeopatických liekov, ktoré postupne uvoľnujú nakopené problémy na mentálnej, či fyzickej rovine a postupne sa liečbou dostávame k jadru problému, ktorý je v súčasnosti prekrytý.

 

 

 

HOMEOPATIA   -   SOFIA MARKOVIC   -   HOMEOPATIA   -   SOFIA MARKOVIC   -   HOMEOPATIA

 

 

 

 

 

 

 

 

Roky pretrvávajúce krvácanie

 

 

 

 

Kontaktoval ma mladý muž. Jeho problémom bolo neustále krvácanie nosa, ktoré roky pretrváva po operácii nosa. Obťažuje ho nielen v noci, ale aj cez deň, jeho návštevy toalety nielen v práci, ale úplne všade, kde sa pohol, boli veľmi časté. Problém ho obmedzoval v normálnom spoločenskom ale i pracovnom živote a veľmi mu znepríjemňoval denné fungovanie. Pracoval medzi ľuďmi a vo voľnom čase sa venoval bodybuldingu. Takže, ak si viete predstaviť ako fungoval v tomto režime s touto komplikáciou, skutočne to bolo nepríjemné. Denne si umýval tvár aj vyše desať krát. Podľa vyšetrení bol v poriadku, ale, keď sa neustále sťažoval, ponúkli mu ďalšiu operáciu, čo odmietol.

 

 

Ako etiológia tu vychádzala operácia a následné krvácanie, preto som ako prvý liek zvolila Arnicu montanu vo veľmi vysokej potencii. Podanie opakovane. Kontrola po 2 týždňoch. Stav sa zlepšil o vyše polovicu, ale bolo to menej, ako som očakávala. Popýtala som sa mladého muža na ďalšie veci a následne som podala vo vysokej a opakovanej potencii Ferrum phosphoricum. A bola to trefa presne do stredu cieľa. Už po pár dňoch mladík hlásil, že je viac ako oveľa lepšie, po 2 týždňoch po mnohých rokoch krvácanie ustalo. 

 

 

 

HOMEOPATIA - SOFIA MARKOVIC - HOMEOPATIA  -SOFIA MARKOVIC - HOMEOPATIA 

 

 

 

 

Vážny úraz dvanásťročnej slečny

 

 

Volala mi kamarátka, že dcéra jej priateľky potrebuje súrne pomoc. Už je 3 týždne v bolestiach, lieky nezaberajú. O niekoľko hodín sa nám podarilo spojiť sa a vypočula som si príbeh 12-ročného dievčatka:

„Bola som sa s kamoškou sánkovať a pri jednej jazde sme cestu neodhadli...narazili sme do stromu a tým, že som sa sedela vpredu na sánkach som rozkrokom narazila do spodnej vetvy stromu, ktorá bola veľmi silná...na chvíľu som bola v bezvedomí...potom si pamätám obrovskú bolesť, sanitku, nemocnicu, lekárov...bolesť, príšerne ma všetko bolelo, bolo mi zle, krvácala som...dostala som nejaké lieky, injekcie, dali ma na izbu, zavolali mamine...lekári mamine povedali, že mám prasknutú spodnú časť bedrovej kosti...musela som ísť na gynekologickú prehliadku, bolo to ponižujúce...nemôžem sedieť, ležať ani chodiť bez obrovských bolestí, kričím od bolesti, som nešťastná a nervózna, už chcem ísť do školy, lebo budem mať potom toho veľa...som stále vo veľkých bolestiach, nedá sa mi bez liekov zaspať ani na chvíľku...krvácam ešte stále, bojím sa ísť aj na záchod, tak to strašne bolí...“ pomedzi tieto slová som si vypočula veľké množstvo plaču a vzlykania, hraničiacich s beznádejou...

Do hodiny som zbalila lieky, a bežala s nimi na poštu...čakala na reakciu. Tri dni po prvých dávkach prvého indikovaného lieku sa mi slečna prihlásila už s miernym úsmevom: „Bolesti konečne povolili, už môžem sedieť, chodím o barlách, viem sa sama postaviť aj položiť do postele, doteraz to všetko musela robiť mamina a nemohla chodiť do práce, teraz sa už cítim oveľa lepšie, aj som spala...ešte mám pocit pomliaždenia, ale už o tak nebolí, cítim to, ale nešaliem od bolesti. Na rentgene bolo, že kosť je stále naštiepená...“

Po rozhovore som jej povedala, v akom poradí má lieky užívať a nech sa mi opäť o týždeň prihlási.

Na každej dalšej diaľkovej kontrole bolo badať zreteľné pokroky a slečna o 2 týždne začala chodiť do školy, pár dní ešte kvôli potrebe svojej vnútornej istoty chodila ešte o barliach, potom ich už odložila...

Indikované lieky:

ARNICA, vysoká potencia

BELLIS PERENIS, vysoká potencia

SYMPHYTUM, nízka potencia

 

 

 

 

 

 

HOMEOPATIA - SOFIA MARKOVIC - HOMEOPATIA  -SOFIA MARKOVIC - HOMEOPATIA 

 

 

 

 

Ťažké obareniny a popáleniny 2. stupňa

 

 

 

 
 
 
 
 
Naša starká pracuje ako kuchárka v hoteli. Je veľmi manuálne šikovná a rýchlosť, akou ona dokáže oškrabať niekoľko kíl zemiakov je pre mňa nepochopiteľná :) a s obdivom sa pred ňou skláňam. Tento príbeh sa stal pred pár mesiacmi.
 
V jednu nedeľu večer sme sa z jej telefonátu dozvedeli, že sa ocitla na ARE v nemocnici, lebo sa na ňu vylial obrovský kotol s vriacim kuracím vývarom, hovorila s trasúcim hlasom, bola ešte v polovičnom šoku. Prognóza lekára bola nasledovná: do 24 hodín prevoz na popáleninovú kliniku do Košíc, tam 2-3 týždňová hospitalizácia, a jazvy po popáleninách asi do konca života. Popáleniny a obareniny boli rozsiahle (40%), celý ľavý bok, stehno, koža išla pri preväzovaní celá dole, bolo vidieť "mäso". V nemocnici dostala infúzie a keď bola čiastočne ukľudnená, zavolala. Viem, že som ju zarazila svojím telefonickým poloúsmevom, ale dovolila som si ho preto, lebo som vedela, že túto nemilú prognózu homeopatia zvládne. Nachystala som lieky, vypravila sa s nimi do nemocnice. Starká začala lieky užívať podľa mojich inštrukcií. Tri hodiny pred prevozom do Košíc ju prišla prezrieť vizita, ktorá skonštatovala, že dnes prevoz do Košíc nie je nutný, lebo : "Vy sa nám nádherne hojite!... Uvidíme, ak to takto pôjde ďalej, možno do Košíc nebude treba vôbec ísť"..." A tak aj bolo, do Košíc starkú prevážať nemuseli, s pomocou indikovaného homeopatického lieku bola už na štvrtý deň od nehody doma, na každej kontrole lekár žasol, ako sa pekne hojí a nekonali sa ani doživotné jazvy, starká už o 3 týždne úplne normálne pracovala a po jazvách po dvoch mesiacoch nebolo ani stopy. V takýchto prípadoch ma veľmi mrzí, že sa lekár nedozvie o účinkoch homeopatie, bolo by to predsa prospešné pre všetkých...
 
Indikovaným liekom bolo CAUSTICUM vo vysokej potencii a následne v CALENDULA vo vodnom roztoku. Tieto dva silné "C-éčka" sú dôležitými liekmi pri obareninách, poláleninách a následom doliečovaní. Samozrejme na popáleniny a obareniny máme v homeopatii oveľa viac liekov. Na správne určenie lieku je nutné poznať Materiu Medicu a správne vyhodnotiť vzniknutý obraz lieku. 
 
CAUSTICUM je vyrobené z haseného vápna (bez kália), takto liek vyrobil a potvrdil Hahnemann. Keď si predstavíme, aké popáleniny vie vyvolať hasené vápno (deti rodičov stavajúcich rodinné domy s tým majú bohaté skúsenosti), tak si ľahko priradíme jednu z jeho hlavných, v tomto prípade symptomatických indikácií - lieku na popáleniny. Jeho hlavným rysom je pálenie, pocit pomliaždenia a odrenia.
Murphy vysvetľuje výraz kaustický ako boľavý, pálivý, ako od žieraviny, pocit rozodretia.
V DD, čo sa týka popálenín stoja najmä CANTHARIS a URTICA URENS.
 

 

 

 

V tejto kategórii nie je zatiaľ žiadny článok.