Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

NOVINKY

arr3KONTAKThomeopat.liptov@gmail.com... arr3PRIPRAVUJEM - kukni a teš sa:)HOMEOPATICKÉ SEMINÁRE. RIADENÉ MEDITÁCIE. Nakukni do záložky AKCIE. ... arr3HOMEOPATICKÁ DOMÁCA LEKÁRNIČKAAk máte záujem o kompletné zostavenie domácej homeopatickej lekárničky na akútne prípady, prosím...

Homeopatické praktické rady - zvieratká

 

 

 

 

 

 

 

 

Keď k nám príde šťastie v podobe nových chlpatých životov smile

 

Keď sa blíži ten veľký deň, a naša zvieracia spoločníčka to už cíti v každej svojej bunke (a nemusí jej to dať veterinár na papieri a podpísať), našim najvrúcnejším želaním je, aby po sme po bezproblémovom pôrode videli len zdravých a silných drobčekov, aby mali dve uši, štyri labky a chvostík a aby boli živí a životaschopní. 

 

Medzi zázrakmi, ktoré nám naša spoločníčka, či už mačacia alebo psia maminka s láskou ukáže, sa najčastejšie objavujú tri konštitučné homeopatické typy (o extrémoch teraz písať nebudem).

 

  1. najväčšie, najbacuľatejšie, najpevnejšie mláďatká s pevnou kostrou- ktoré sa prvé postavia pevne na  nohy a ku zdroju obživy sa dostanú zaručene ako prvé

         - sú na prvý pohľad najstabilejšie a najmocnejšie a máme z nich pocit, akoby u maminky v             brušku  jedli aj za súrodenčenkov

 

Tieto zvieracie bábätká sú konštitučným typom Calcarea carbonica. Na štart do života im podáme jednorázovú dávku vo vysokej potencii. Zabezpečí im dobrý rast ich silných kostí, vyreguluje im ich "prežierací" smile apetít, predíde problémom pri odstavovní a prechode na tuhú stravu.

 

      2. užšie, štíhlejšie, viac do šírky, ako do výšky

           - k didkám sa dostanú ako druhé v poradí 

           - nožičky majú o niečo málo stabilnejšie ako prvý typ

           - máme z nich pocit, že nevedia, čo chcú a sú ponervóznejšie ako Cal car

 

Tieto mačiatka alebo šteniatka sú typom Calcarea phosphorica. Podáme jednorázovú dávku vysokej alebo strednej potencie, aby sme zabezpečili správny rast ich dlhších kostí, predišli rastovým bolestiam, predišli hnačkám z mlieka a netrpezlivosti.

 

       3. do tretej skupiny patri tie najjemnejšie, najkrehkejšie, najútlejšie, najmenšie ňufáčiky

           - k diduškám ich musíte priložiť

           - nôžky sú slabé, veľmi sa trasú, alebo sa na nich vôbec neudržia a padajú

           - o polovicu sú chudšie ako ich súrodenčekovia v type Cal car

           - veľmi často zahnisané a tečúce očká a ňufáčiky

 

Takéto malinké zázraky, ktoré sa takmer vždy narodia ako posledné a/alebo s veľkým časovým oneskorením od ostatných súrodencov, keď si už myslíme, že všetky "deti" máme na dennom svetle, sú v type Silicea. Pri nich nás láskyplne napadne myšlienka: "Bože, daj, aby prežili". Ak si aj povieme nahlas niečo podobné, prosím nevkladajme do toho príliš emócií. Každá emócia má veľkú energiu a tvorí práve to, čo ňou preciťujeme. Preto, ak by sme cítili veľa strachu a obáv, mohli by sme týmto najjemnejších chlpáčikom akurát tak ublížiť. To neznamená, že nemáme súcitiť, súcit a strach sú však frekvenčne úplne odlišné emócie. Ak aj pociťujeme strach, pokúsme sa jeho dĺžku eliminovať na čo najkratšiu dobu a následne ho nahradiť pevnou vierou v pozitívno. Touto energiou veľmi pomôžem slabučkým drobčekom + Silicea v strednej potencii ako jednorázová dávka im posilní životaschopnosť, imunitný systém, zvýši chuť do jedla a upevní konštitúciu a po nejakej dobe, ktorá nemusí byť dlhá zvyčajne prejdú na nejaký čas do konštitúcie Calcarea Phosphorica, alebo do iného konštitučného typu.

 

Všetkým vašim chlpáčikom zo srdca želám milujúce ruky, otvorené srdcia a aby ich na ich Ceste sprevádzalo len Šťastie a ich potreby boli vždy naplnené a ich úloha v ľudských životoch plne prijatá a rešpektovaná.

 

 

 

 

 

 

 

V tejto kategórii nie je zatiaľ žiadny článok.